MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Zamienili się miejscami

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 7 stycznia 2020, 10:15
Aktualizacja: Środa, 8 stycznia 2020, 8:55
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy podjęli kontrolę drogową wobec kierowcy VW Passata, który na widok policyjnego patrolu zaczął wykonywać nerwowe manewry.

5 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu, pełniący służbę patrolową na ul. Sikorskiego, podjęli kontrolę drogową wobec kierowcy VW Passata, który na widok policyjnego patrolu zaczął wykonywać nerwowe manewry. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając znak kierującemu do zatrzymania. Jeszcze w czasie jazdy samochodu mundurowi zauważyli, że kierujący zamienił się miejscami z pasażerem z przedniego siedzenia.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że i kierujący samochodem 21-latek, jak i 19-letni pasażer, z którym się przesiadł, nie posiadają uprawnień do kierowania. Starszy z nich ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, natomiast młodszy nigdy nie posiadał prawa jazdy. Samochód, którym jechali młodzi ludzie, nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.
Funkcjonariuszy zaniepokoiło również zachowanie mężczyzn wskazujące, że mogą być oni pod wpływem środków odurzających. W czasie rozpytania obaj przyznali, że zażywali narkotyki. W szpitalu pobrano im krew do badań na zawartość środków odurzając. Z chwilą uzyskania wyników obaj mężczyźni muszą się liczyć ze wszczęciem postępowania za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 21-latek musi liczyć się również z odpowiedzialnością karną za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. W tym przypadku kara wynosi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Wpadł na Kamienieckiej

Oberwał ochroniarz

Taniej na Delfinka

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~zdrowie wasze 4-02-2020 9:52
Najstub za to samo i potrącenie staruszki na padach został uniewinniony.Można?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Specjalizacja – kradzież

Dwóch "na zakazie"

Na trzeźwo w Dziećmorowicach

Upodobał sobie kable

Kibice chcą remontu