MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Zamek znów otwarty

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 30 kwietnia 2020, 8:30
Aktualizacja: Piątek, 1 maja 2020, 9:39
Autor: red
Fot. organizatorzy
Zamek Książ w Wałbrzychu i Palmiarnia po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej narodową kwarantanną od poniedziałku 4 maja otwierają swoje podwoje dla turystów. Zwiedzanie będzie się odbywało indywidualnie w pełnym reżimie sanitarnym.

Regulamin, przebieg tras zwiedzania, kwestie przepustowości i komunikacji na terenie Zamku Książ w Wałbrzychu i Palmiarni są zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do zwiedzania udostępnione zostaną wszystkie obiekty wchodzące w skład kompleksu zamkowego, czyli Zamek Książ, tarasy, podziemia, Palmiarnia wraz z ogrodem i mauzoleum. Już od dziś ruszyła sprzedaż biletów online. Dla gości otwarty zostanie także Hotel „Książ” w którym także wprowadzono nowe procedury i regulacje sanitarne. Nowe zasady zwiedzania Zamku będą dostępne na stronie internetowej oraz profilach Książa w mediach społecznościowych.

Od ubiegłego tygodnia turyści mogli zwiedzać już zamkowe tarasy oraz ogród Palmiarni bez wchodzenia do obiektów. Taki stan rzeczy utrzyma się do niedzieli. Te ostatnie dni pozwoliły pracownikom przetestować prawidłowości wszystkich procedur. W tym czasie po raz kolejny zdezynfekowano także wszystkie pomieszania zamkowe i hotelowe.

Wszystkie dostępne dla ruchu turystycznego przestrzenie są regularnie dezynfekowane, a turyści otrzymają pełną informację na temat wprowadzonych na ternie Zamku i Palmiarni obostrzeń. Zwiedzanie i poruszanie się po kompleksie książańskim będzie możliwe tylko w maseczkach, a dotyczy to wszystkich osób przebywających na jego terenie. Trasy zwiedzania zostały zmienione i z powodów bezpieczeństwa są jednokierunkowe i bezkolizyjne.
– Jestem ogromnie szczęśliwa, że na powrót mogę Państwa zaprosić do odwiedzenia Zamku Książ w Wałbrzychu i książęcej Palmiarni. Wprowadzone przez nas regulacje sprawią, że poczują się Państwo u nas bezpiecznie, a zwiedzanie mimo obostrzeń będzie przyjemnością. Nasze kasy będą otwarte od poniedziałku, ale już dziś zapraszam do zakupu biletów online – mówi prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

Nowe godziny otwarcia Zamku Książ w Wałbrzychu i Palmiarni:
Od godziny 11:00 do 16:00 ( kasy do 15:00)
Od 10:00 do 17:00 piątek, sobota, niedziela (kasy do 16:00).

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
3
38%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Odwołali burmistrza

Zderzenie na Piaskowej

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Plastikowy Romek 30-04-2020 10:07
Żabka jest szczęśliwa. Jak niewiele kobietom trzeba. Wystarczy otworzyć ZAMEK.
~Ola 30-04-2020 23:05
Skandal, nawilża nam wirusa bo Zabski na polecenie szelemeja otworzyła zamek , co za bagno mające wałbrzyszan w dupie .
~Mam nadzieję 1-05-2020 22:20
Nic nowego na tym zadupiu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Brawo seniorzy!

Przyjedzie Duda

Remontują Długosza

Remontują Niepodległości

Sukces na początek