Czytających: 5097

Jelenia Góra: Żakowie Baszty wygrywają

Wtorek, 29 grudnia 2009, 16:09
Aktualizacja: 16:17
Kilka dni temu w Jeleniej Górze rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków. Zawody wygrać udało się wałbrzyskiej Baszcie, a szczawieński MKS zajął piątą pozycję.

Chłopcy urodzeni w roku 2000 i młodsi rywalizowali kilka dni temu w Jeleniej Górze. Baszta Wałbrzych w grupie eliminacyjnej wygrała z Górnikiem Polkowice 2:1, bezbramkowo zremisowała z UKS-em Gryfów Śląski oraz pokonała KKS Jelenia Góra 3:1 i z pierwszego miejsca awansowała do finału.

W meczu o pierwsze miejsce podopieczni Marka Figurskiego ponownie zremisowali 0:0, tym razem z Top Talent Wrocław i o złotym medalu decydowały rzuty karne, podczas których lepsi okazali się młodzi wałbrzyszanie.

W turnieju wystartowała także ekipa MKS-u Szczawno Zdrój. Drużyna z uzdrowiska uplasowała się jednak dopiero na 5 pozycji. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Igora Lewandowskiego z Baszty Wałbrzych.

Skład Baszty: Jakub Muzyka, Paweł Michalski, Bartosz Dera, Igor Lewandowski, Piotr Nowotnik, Dawid Pilat
Trener: Marek Figurski.