MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Zakaz ma zwiększyć bezpieczeństwo

Wiadomości: REGION, Walim
Poniedziałek, 8 lutego 2010, 11:16
Aktualizacja: 11:17
Autor: red
Droga powiatowa prowadząca z Wałbrzycha do Zagórza Śląskiego nie cieszy się dobrą opinią. Według kierowców jest bardzo trudna i niebezpieczna. Teraz jest szansa, że bezpieczeństwo na niej nieco się zwiększy, bowiem zakaz poruszania się po drodze mają autobusy.

- Droga jest stroma i to największy problem – uważa Bogdan Musiałowski, kierowca z Wałbrzycha. – Dobrze, że ruch autobusów w tym miejscu został ograniczony.

Z podobnego założenia wyszły chyba władze samorządowe Walimia, które wystąpiły do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, które zarządza tą drogą, by ograniczyć na niej ruch autobusów. A trzeba pamiętać, że autobusy jeżdżą tędy dosyć często, bowiem droga prowadzi do miejsc ciekawych z turystycznego punktu widzenia. Powiat przychylił się do propozycji samorządowców z Walimia i postawił znak zakazujący wjazdu na drogę autobusom.

Na razie nie wiadomo, jak długo w tym miejscu ten znak będzie stał. Okoliczni mieszkańcy chcieliby, by autobusy nie kursowały tędy przez cały rok, ale istnieje również taka opcja, że znak po okresie zimy, kiedy jest szczególnie niebezpiecznie na drogach, zostanie usunięty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dojedziesz do Skalnego Miasta

Z aplikacją bezpieczniej

Odwołali Dni Gminy

Przyjedzie Duda

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Akcja dla schroniska

Basen od 11 lipca

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu