Zalogowanych: 5

Wałbrzych: Zainaugurowali pływanie

Wtorek, 4 lutego 2020, 11:01
Aktualizacja: 11:09
W miniony weekend odbyły się pierwsze zawody pływackie w 2020 dla naszego dolnośląskiego pływania.

UKS Szafir Wałbrzych reprezentował nasze miasto na dwudniowej imprezie: Puchar Wójta Gminy Osiecznica. Nasi wałbrzyscy reprezentanci z UKS SZAFIR rozpoczęli nowy rok 11 medalami. Cała reprezentacja wypracowała dużą progresję wyników, a więc życiówek, zapracowując tym na 11 krążków: 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.

Michał Mrzygłód - 15 lat, jest absolutnym multimedalistą: został wystawiony do 5 konkurencji i w każdej zdobył pudło: 3 złota, 1 srebro i raz brąz - co daje taką ilość punktów FINA, że zdobywa nagrodę najlepszego zawodnika zawodów. Drugi multimedalista to Mateusz Selent - 9 lat, 4 starty i również 4 medale: 2 złota, 1 srebro i 1 brąz. Zofia Cikoto - 11 lat odebrała brązowy medal za 50 m stylem grzbietowym i Róża Garba - 12 lat wywalczyła srebro za 100 m stylem grzbietowym. Gratulacje dla małej Ani Kołomańskiej, bo zdobywa swój pierwszy dyplom na okręgowych zawodach za 6. miejsce w konkurencji 25 m stylem grzbietowym.

Świetna atmosfera na zawodach i kolejne sukcesy dolewają paliwa do naszej pływackiej machiny. Kadra UKS Szafir: Weronika Magdziarczyk-Kołomańska, Agnieszka Wieczorek, Oskar Winiarski oraz psycholog w sporcie Małgorzata Szczugieł wraz ze wspierającymi trenerami motorycznymi Krzysztofem Grajkiem i Romanem Magdziarczykiem dbają o rozwój młodych pływaków.