Czytających: 5467

Wałbrzych: Zagwarantowali emocje

Środa, 11 kwietnia 2018, 12:58
W miniony weekend zaplanowane były dwie kolejki Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

W sobotę po emocjach związanych z meczem Play Off – Górnika Wałbrzych przyszedł czas na rozegranie trzecich meczów ćwierćfinałowych WALK. Poruszenie było niemniejsze, ponieważ stawką było wejście do w final four.

Sobota

W pierwszym spotkaniu Partners Nieruchomości podejmowali Drink Team. W tej serii dość niespodziewanie Drinkteamowcy wygrali pierwsze spotkanie, drugie zaś padło łupem dość wysoką różnicą punktową dla Partners. Od początku trzeciego starcia mecz był wyrównany z niewielką przewagą Drink Teamu, głównie za sprawą Rafała Pomjana, który celnymi „trójkami” dziurawił kosz rywali. W drugiej odsłonie do głosu dochodzili Partnersi, świetnie współpracował duet Maryniak – Hałgas. W zasadzie o losach meczu zadecydowała sama końcówka. Brak pomysłu na grę w ataku Drink Teamu, skrzętnie wykorzystali rywale i to Partners trzema „oczkami” wygrywa spotkanie meldując się w półfinale, w którym już czekał Basket Śródmieście.

Partners Nieruchomości – Drink Team 53 : 50 (2 : 1 w serii) awans do półfinałów Partners

W drugim ćwierćfinale sytuacja wyglądała podobnie. Labo w pierwszym pojedynku dość wyraźnie wygrywa starcie, drugie należy do Faurecia, a o wszystkim zadecydować miało starcie numer 3. Mecz rozpoczął się pod lekkie dyktando Stomatologów, do przerwy utrzymywali 7-punktowe prowadzenie. W tym okresie gry para Borzemski-Karwik dominowała na parkiecie mając na koncie wspólnie 23 punkty. Druga połowa to już zdecydowana przewaga Labo, do wspomnianej dwójki punktowo dołączył się weteran Marian Możdżeń skutecznie odbierając ochotę do gry Faurecia. Najlepiej wśród fabrykantów prezentował się Piotr Zandhajm oraz Mateusz Pilarczyk, jednak brakowało wsparcia reszty zespołu. W związku z tym, Labo-Dent melduje się w Final Four.

Faurecia – Labo-Dent 51 : 67 (1 : 2 w serii) awans do półfinałów Labo-Dent

Niedziela

W tym dniu emocje sięgnęły zenitu, ponieważ stawką był awans do samego finału rozgrywek. Do pierwszego półfinału stanęli wspomniani wcześniej Partners Nieruchomości oraz Basket Śródmieście. Od początku było gorąco... faule niesportowe, techniczne, a nawet dyskwalifikujące, nadały ton pierwszych minut tego spotkania. W tym okresie gry zdecydowanie dominowali gracze Partners. Na domiar złego w szeregach Basketu, po utracie Dawida Wackowskiego (FD), odezwała się niezaleczona kontuzja lidera – Pawła Rąka, który przedwcześnie musiał opuścić parkiet. Basket walczył, jednak to było za mało. Ponownie koncertowo grał Paweł Maryniak notując 17 punktów oraz 8 asyst, dając swojej ekipie wygraną w pierwszym meczu półfinałowym.

Basket Śródmieście – Partners Nieruchomości 53 : 67 (0 : 1 w serii)

Drugi mecz 1/2 finału to spotkanie Nieuchwytnych Konsorcjum Serwisowe ze świeżo wyłonionymi półfinalistami Labo-Dent. Podobnie jak w meczu z Faurecia, Labo narzuciło swój styl gry z minuty na minutę powiększając przewagę. Dobra obrona niwelowała największą broń gości z Dzierżoniowa, czyli rzuty zza 3 punkty. Konsorcjum w dość okrojonym składzie, a zwłaszcza z brakiem Grzegorza Serady, nie radziło sobie na tablicach. Znów w tej materii dominował Mariusz Karwik zbierając w sumie 18 desek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem rozpędzonych graczy Labo-Dent'u.

Nieuchwytni Konsorcjum Serwisowe – Labo-Dent 45 : 63 (0 : 1 w serii)

Spotkania o miejsca 5-8 (dwumecz)

W pierwszym pojedynku pomiędzy przegranymi ćwierćfinalistami, Faurecia okazała się zdecydowanie lepsza od ekipy Wałbrzych Dla Was. Szybkie prowadzenie z początku meczu zostało utrzymane przez Witkowskiego i spółkę do ostatniego gwizdka.

Faurecia – Wałbrzych Dla Was 54 : 41 (+13)

AluFast – Drink Team 0 : 20 (+20)