Czytających: 7695

Wałbrzych: Zaczyna się gra o lepsze życie. Szlachetna Paczka 2011

Czwartek, 17 listopada 2011, 19:51
Aktualizacja: Piątek, 18 listopada 2011, 7:35
Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin przegrywa swoje życie. Do przerwy! Dziś możesz pomóc im wygrać.

19 listopada rusza XI edycja SZLACHETNEJ PACZKI. Na stronie internetowej: www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza rodzin czekających na pomoc. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową PACZKĘ na Boże Narodzenie. Akcję można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto akcji lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat).

Ambasadorem projektu po raz kolejny jest Jerzy Dudek. Hasło Szlachetnej Paczki 2011, „Do przerwy 0:3” nawiązuje do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której w bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak przełamać złą passę i zwyciężyć w drugiej połowie. Mecz przeszedł do historii jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.

Dziś, wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji, chcemy powiedzieć to, że dziś przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje aż 2,1 mln ludzi. Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI! Razem możemy wygrać ten mecz.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8201 ubogich rodzin. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln złotych. W akcję zaangażowało się ponad 100 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek, znakomici piłkarze Realu Madryt, Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcję pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI.

Co wydarzy się w tym roku?

19 listopada o godz. 11.00 w 409 rejonach akcji w całej Polsce wolontariusze gwizdkami dadzą sygnał na przerwę i oficjalnie rozpoczną akcję.

6 grudnia paczkę przygotuje Para Prezydencka.

9-11 grudnia w całej Polsce otworzymy magazyny, do których darczyńcy będą przywozić paczki, a wolontariusze zawozić je do rodzin.