Czwartek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 5490
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zachęcali do głosowania

Poniedziałek, 23 września 2019, 7:29
Aktualizacja: Wtorek, 24 września 2019, 8:58
Autor: red
Wałbrzych: Zachęcali do głosowania
Fot. użyczone
W piątek 20 września 2019 roku wspólnie z uczniami pobliskich stadionowi szkół przygotowaliśmy specjalny happening, zachęcający do głosowania na projekt. Około 100 osób, stojąc w odpowiednich miejscach, stworzyło cyfrę "15" widoczną z perspektywy lotu ptaka. 15. FlowPark, Siłownia, Biegi, Rolki i Rowery – odnowienie stadionu dla wałbrzyszan – to jeden z projektów Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zakłada:

1. Wymiana starej nawierzchni bieżni szutrowej na nową (A) – zadanie zakłada położenie i utwardzenie nowej warstwy szutrowej w miejsce zniszczonej. Wyprofilowanie bieżni w sposób właściwy, by nie gromadziły się na niej kałuże po intensywnych opadach deszczu.
Wraz z wymianą starej nawierzchni bieżni odbudowanie murka oporowego wokół niej, który bieżnię podtrzymuje i stanowi pewnego rodzaju bezpieczne ogrodzenie. W ramach powyższego działania zostanie wybudowana, na całej długości nowa, nowoczesna o długości 350 m i szerokości 4,8 m. Naprawiony zostanie również murek oporowy podtrzymujący bieżnię. Jego naprawa zakłada demontaż aktualnie istniejącego i odbudowę na całej długości. Wymiary: długość 400 m, szerokość 25cm i wysokość do 1 m. Murek oporowy może mieć różną wysokość na odcinku swojego przebiegu ze względu na zróżnicowany charakter terenu przez który przebiega. Stanowi on zarówno element architektoniczny oddzielający strefę boiska piłkarskiego oraz bieżni od pozostałej części obiektu. Zadanie uwzględnia usunięcie starej konstrukcji, jej odbudowę oraz materiał wraz z robocizną.

2. Wymiana nawierzchni asfaltowej na ciągach komunikacyjnych (B) - działanie obejmuje wymianę nawierzchni asfaltowej na ciągach rowerowo-pieszych, podsypanie nawierzchni specjalnym kruszywem, odbudowę krawężników i obrzeży na całej długości oraz upiększenie terenów zielonych. Średnia szerokość nawierzchni – 2,5 m. Zadanie uwzględnia usunięcie starej nawierzchni asfaltowej, przygotowanie podłoża oraz materiał wraz z robocizną.

3. Zakup i montaż niezbędnych 2 wiat piłkarskich (każda dla 13 osób) oraz usytuowanie ich przy boisku piłkarskim (C) – według założeń naszego projektu, przy boisku piłkarskim, za bramkami, zamontowane zostaną specjalne zadaszone wiaty. Każda z nich będzie posiadała 13 plastikowych siedzisk. Wiaty wykonane będą z kształtowników aluminiowych lub profili stalowych. Kolorystyka zostanie dobrana do architektury otoczenia. Wiaty będą także wyposażone w specjalne kółka umożliwiające dowolne ich ustawienia, w zależności od miejsca oraz charakteru prowadzonych zawodów. Zadanie obejmuje zakup i montaż wiat. 4. Zakup i montaż niezbędnych urządzeń do flowparku, toru przeszkód i siłowni pod chmurką (D) – kolejne zadanie to zakup i montaż urządzeń z certyfikatem bezpieczeństwa, niezbędnych do powstania flowparku, toru przeszkód i siłowni pod chmurką. W skład urządzeń siłowni zewnętrznej wchodzą: narty biegowe, nożyce, wahadło, twister, biegacz, rowerek, drabinka do podciągania, sztanga oraz urządzenia rekreacyjne typu ping-pong oraz piłkarzyki. W odniesieniu do „Flowparku” i toru przeszkód – urządzeń do biegów przeszkodowych ORC, ćwiczeń ruchowych składających się licznych stanowisk. Podkreślić należy, że tego typu urządzenia cieszą się dużą popularnością na całym świecie ze względu na swoją prostotę oraz dowolność wykonywanych ćwiczeń. Stanowią miejsce spotkań i integracji dzieci i młodzieży. Takie rozwiązania dają możliwość organizowania warsztatów, treningów i innych wydarzeń sportowych, teatralnych itp. Zadanie obejmuje zakup i montaż niezbędnych urządzeń.
Koszt całego projektu został oszacowany dzięki pomocy Aqua Zdrój sp. z o.o. w Wałbrzychu.

Uzasadnienie potrzeby realizacji

Celem projektu „FlowPark, Siłownia, Biegi, Rolki i Rowery – odnowienie stadionu dla wałbrzyszan" jest renowacja i modernizacja wielofunkcyjnego obiektu sportowo - rekreacyjnego położonego w sercu dzielnicy Piaskowa Góra. Stadion położony przy ulicy Kusocińskiego - dziś Stadion Sportowy Aqua Zdrój został zbudowany na początku lat 80-tych ubiegłego stulecia i był miejscem licznych zawodów sportowych, imprez plenerowych oraz grupowych i indywidualnych ćwiczeń. Jego obecny stan techniczny mimo bieżącej konserwacji i napraw pozostawia wiele do życzenia. Wspólnie z Auqa Zdrojem zakładamy nowy ciąg spacerowy wokół stadionu, tor przeszkód, modernizację płyty głównej boiska piłkarskiego, budowę trybun na 700 miejsc, utworzenie integracyjnej siłowni zewnętrznej oraz placu do mini golfa. Nowego oblicza wymaga także boisko do siatkówki plażowej, koszykówki, plac zabaw, kort tenisowy i bulodrom oraz budynek socjalno-sanitarny. W planach jest także nowe ogrodzenie, nowe nasadzenia i trybuny.

Opis lokalizacji

Stadion Sportowy Aqua Zdrój w dzielnicy Piaskowa Góra usytuowany przy ul. Kusocińskiego, na działce gminnej nr 15/92, obręb Piaskowa Góra nr 5. Stadion znajduje się w centralnym miejscu dzielnicy i jest otoczony ulicami: Wyszyńskiego, Obrońców Westerplatte oraz Kusocińskiego – od której to ulicy biegnie główne wejście na obiekt. Lokalizację stadionu - rys.nr 1

Zasady korzystania z efektu projektu przez ogół mieszkańców

Odnowienie stadionu na Piaskowej Górze, podkreślenie jego wielofunkcyjności i ogólnodostępności obejmie około dziesiątki tysięcy wałbrzyszan i mieszkańców okolic korzystających dotychczas z wielu możliwości tego obiektu, w tym podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, przedszkolaków, uczniów wałbrzyskich szkół, studentów wyższych uczelni, zawodników sportowych, seniorów oraz organizatorów imprez sportowych i kulturalnych. Zmiany na lepsze odczują piłkarze - mali i duzi oraz ich liczne stowarzyszenia prowadzące na stadionie mecze, zajęcia i treningi. Nowe miejsce dla rekreacji i wypoczynku znajdą wałbrzyskie środowiska biegowe, miłośnicy gry w bule, a także rodziny i osób niepełnosprawne. Bez wątpienia można wskazać, że walory zmian dotyczą wszystkich grup wiekowych, zawodowych i społecznych mieszkających w Wałbrzychu i w najbliższych okolicach miasta. Projekt jest opracowany zgodnie z zasadą ogólnodostępności, a korzystanie z rezultatów jest nieodpłatne.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
1
7%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group