MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Za włamania i kradzieże grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 listopada 2018, 8:22
Aktualizacja: 9:34
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z wałbrzyskiej dwójki zatrzymali 18–letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do pomieszczenia gospodarczego i kradzież elektronarzędzi wartości 1000 zł. W czasie prowadzonych czynności okazało się, że nie było to jedyne przestępstwo jakie 18–latek miał na swoim koncie.

W nocy z 17 na 18 listopada doszło do włamania do pomieszczenia gospodarczego i kradzieży elektronarzędzi. Pokrzywdzony ocenił straty na kwotę 1000 zł.

Policjanci pracujący nad sprawą, na podstawie posiadanych informacji, wytypowali jako sprawcę tego przestępstwa 18-letniego mieszkańca Świdnicy. Zatrzymanie go było tylko kwestią czasu. Nie da się ukryć, iż śledczy od jakiegoś czasu usiłowali ustalić miejsce pobytu mężczyzny, który skrzętnie unikał spotkania ze przed stróżami prawa. Powodem tej niechęci do mundurowych było to, iż mężczyzna był przez nich poszukiwany, ponieważ nie powrócił z udzielonej przepustki do Zakładu Poprawczego.

Prowadzący czynności funkcjonariusze ustalili, gdzie może przebywać 18-latek i 21 listopada został ona zatrzymany. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna ma na swoim złodziejskim koncie dużo więcej. W toku czynności procesowych udowodniono mu jeszcze dwa włamania - do samochodu oraz altany i kradzież narzędzi i elektronarzędzi.

18-latek trafił do Zakładu Poprawczego, w którym czekał będzie na decyzję sądu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbierana wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Meble ogrodowe przewozili autobusem

Spodobały się jej torebki

Miasto broni strażników

Zagospodarowali szczyt

Mierzą prędkość

Przyjedzie Duda

Czysto na Chełmcu

Duda w Wałbrzychu