MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Za rower posiedzi

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 20:34
Aktualizacja: 20:35
Autor: red
Nawet 10 lat za więziennymi kratami może spędzić 32–letni mężczyzna, którego ujęli wałbrzyscy policjanci w związku z kradzieżami i włamaniami na terenie miasta. A zatrzymali go w momencie, kiedy pijany jechał skradzionym rowerem do domu.

Policjanci V Komisariatu Policji ustalili i ujęli 32-letniego wałbrzyszanina podejrzanego o to, że w grudniu 2009 roku w jednym z lokali w Szczawnie-Zdroju ukradł telefon komórkowy o wartości 1700 złotych.

32-latek został zatrzymany przez policjantów w momencie, kiedy jechał rowerem w kierunku domu, a kierował jednośladem będąc w stanie nietrzeźwości (2,05‰ alkoholu w organizmie). Jak się okazało, rower mężczyzna ukradł kilkanaście minut wcześniej spod jednego z hipermarketów wraz z odtwarzaczem DVD, który znajdował się w reklamówce na bagażniku bicykla.

W toku czynności dochodzeniowych śledczy z „piątki’ udowodnili zatrzymanemu kilka innych grzechów. Między innymi kradzież torebki z otwartego samochodu, w której znajdowały się: dowód osobisty, dokumenty finansowe oraz pieczątka firmowa. Ponadto udowodnili mu włamanie do piwnicy, z której systematycznie wykradał węgiel. Pokonał zabezpieczenia, a potem zamykał komórkę swoją kłódką. W ten sposób kilkakrotnie, systematycznie wykradł z komórki znajdujący się tam węgiel.

32-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i podczas eksperymentów procesowych obszernie wyjaśniał i opowiadał o swojej przestępczej działalności. Za wszystkie „grzechy” czeka go kara więzienia. Może tam spędzić nawet 10 lat.

Czytaj również

Ratują koźlęta

Dyduch z numerem 1

Kuchciński nie zaszkodził

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 23-08-2010 22:23
złodziej magik
~wodz 23-08-2010 23:05
Mordercy i gwałciciele siedzą po 5 lat a nędzny pijaczek za rower może dostać 10 lat... J** Polskie prawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kradzież i narkotyki

Uroczyste obchody

Nieudane zakupy

Odzyskali motocykl

Z winy kierowcy