REGION, Łomnica: Za nami Zimowy Prolog Waligóra Run Cross

Poniedziałek, 6 lutego 2017, 13:45
Aktualizacja: 13:47
Autor: red
II Bieg Koliby Łomnickiej – zimowy prolog biegu ULTRA Waligóra Run Cross wystartował 4 lutego spod restauracji „Koliba Łomnicka” w Łomnicy.

Mimo trudnych warunków biegowych na linii startu stanęło 178 śmiałków. Trasa biegu została wytyczona w Górach Suchych, które charakteryzują się dużą różnicą przewyższeń. Trudne podbiegi o nachyleniu nawet do 40% i ostre zbiegi są dla tych gór. Na dystansie 15,5 km zawodnicy musieli pokonać około 700 m przewyższeń. Dodatkowym utrudnieniem był mokry śnieg, którego duże ilości zalegają w górach.
- Dla mnie to był wyjątkowo trudny bieg, po śniegu. Rzadko w czasie sezonu można pobiegać w takich warunkach. Dlatego cieszę się, że miałam okazję pomęczyć się w Łomnicy- powiedziała jedna z uczestniczek biegu, Katarzyna Gramza z Rawicza.

Zwycięzcą zawodów został Marcin Jagiellicz z Wałbrzycha (01:36:48), drugi był Marcin Dudziński (01:36:59), trzeci głuszyczanin Marek Swoboda (01:37:02). Wśród kobiet pierwsza na mecie pojawiła się Justyna Stefaniak z Oleśnicy (01:50:24) przed Lidią Niekraś (01:50:33) i Anną Grześkowiak (01:50:34).