MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Za nami spotkanie z Ewą Kokoszką

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 27 września 2015, 6:30
Aktualizacja: 9:09
Autor: red
Fot. użyczone
Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Ludzi z Pasją”, które odbyło się w czwartek 24 września.

Tym razem gościliśmy Ewę Kokoszkę, która wszystkich uczestników spotkania „zaraziła złotym pociągiem” do haftu wstążeczkowego. Pani Ewa opowiadała o pasji i wielkiej przygodzie z haftem wstążeczkowym, o projektowaniu i wyszywaniu. Inspiracją są kwiaty, które na jej obrazach wyglądają jak prawdziwe.

Pani Ewa reprezentowała Polskę podczas warsztatów na Ukrainie prowadzonych przez Di Van Niekerk, mistrzynię haftu wstążeczkowego. Wiele jej prac zostało nagrodzonych. Jeszcze więcej, trafiło jako prezenty do znajomych do wielu miast Polski i świata. Swoje dzieła prezentowała także mieszkańcom: Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju, Jedliny-Zdroju, Starych Bogaczowic, Czarnego Boru, Sobótki, Dzierżoniowa, Jeleniej Góry, Cieplic, Kowar, Kamiennej Góry, Lubawki, Prudnika, Łodzi, Wrocławia czy Poznania. Można było je podziwiać również w Czechach.

Pani Ewa chętnie odpowiadała gościom na pytania, dzieliła się swoją wiedzą oraz zdradzała tajniki swojej pracy. Spotkanie w gronie przyjaciół i znajomych upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Zakończyło się miłym akcentem, twórczyni rozdała wszystkim uczestnikom spotkania małe prezenciki.

52 prace wykonane metodą haftu wstążeczkowego przez Ewę Kokoszkę można oglądać na I piętrze Wypożyczalni Głównej w kąciku „Akademii Ludzi z Pasją” Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteki pod Atlantami” w Wałbrzychu. Wystawę prac można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czas na podsumowanie

Zabawa gwarantowana

Zamieszanie wśród udziałowców

Relaksacyjny koncert

Kino pod chmurką

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Otwarta lekcja

Trzaskowski zdobył Wałbrzych