REGION, Zagórze Śląskie: Za nami pływackie zawody na wodach otwartych

Poniedziałek, 12 września 2016, 12:39
Aktualizacja: 12:44
Autor: red
W sobotę odbyły się zawody pływackie na wodach otwartych Jeziora Bystrzyckiego.

W minioną sobotę odbyła się II edycja zawodów pływackich na wodach otwartych: „WAŁBRZYCH OPEN WATER II”. Zawody zorganizowane były przez Klub sportowy 74 z Wałbrzycha wraz z wałbrzyskim oddziałem WOPR.

Zawody odbyły się na terenie ośrodka Maria Antonina w Zagórzu Śląskim. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 50 m i tam najlepszą i jedyną wśród dziewczynek była Zuzanna Buj (Klub Sportowy 74 Wałbrzych), wśród chłopców pierwszy linię mety przekroczył Filip Glejzer (KS Rekin Świebodzice) przed Adrianem Boczkowskim (KS OSiR Bielawa) i Filipem Kijewskim (Klub Sportowy 74 Wałbrzych). Zawodnicy w wieku 11 – 14 lat rywalizowali na dystansie 500 m. Wśród dziewczyn pierwsza trójka przedstawia się następująco: I miejsce -Aleksandra Obajtek (KS Rekin Świebodzice), II miejsce – Alicja Mazior (KS Rekin Świebodzice), III miejsce – Dominika Sokołowska (KS Neptun Świdnica), a wśród chłopców natomiast zwyciężył Andrzej Damsz (KS Rekin Świebodzice), drugie miejsce zajął Jakub Dziekanowski, trzecie miejsce Patryk Kawałko (oboje KS Neptun Świdnica).

Zawodnicy 15 i starsi brali udział w wyścigu OPEN, który odbywał się na dystansie 1500 m. Najszybciej ten dystans pokonał Sebastian Słomiński (KS Rekin Świebodzice)przed Jakubem Ołdakiem (KS Rekin Świebodzice) i Krzysztofem Gajewskim (Triathlon klub Wrocław). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Agnieszka Gajdowska (KS Rekin Świebodzice), II miejsce przypadło Kornelii Strzępek, a III – Dianie Boczkowskiej (Redeco Wrocław). Nie zabrakło także konkurencji dla Mastersów. Organizatorzy przygotowali dla nich konkurencję 1000 m. Królem tego dystansu został Karol Żemier z Klubu Rekin Świebodzice, przed Grzegorzem Figlem i Amadeuszem Kołaczkiem. Na tym dystansie wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Magdalena Niewęgłowska. Ostatnią konkurencją sobotniego popołudnia była jakże emocjonująca rywalizacja sztafet. Do zawodów zgłoszonych zostało 9 zespołów sztafetowych. Najlepszą drużyną została drużyna KS Rekin Świebodzice 2, przed Swimming Challenge oraz KS Neptun Świdnica. Warto dodać, że w sztafecie Swimming Challenge startował Sławomir Kuczko – Mistrz Europy w pływaniu z 2006 roku, oraz Beata Pożarowszczyk – wielokrotna rekordzistka polski w pływaniu.