Czytających: 5382

Wałbrzych: Za nami kolejne ciekawe zawody lekkoatletyczne

Poniedziałek, 20 lutego 2017, 14:14
Aktualizacja: 14:17
Drugi rzut zawodów lekkoatletycznych za nami. Zarówno szkoły podstawowe jak i gimnazjalne rywalizowały w hali LA przy ul. Chopina, w sumie udział wzięło 13 szkół.

135 zawodników i zawodniczek reprezentujących 7 szkół podstawowych wystartowało w II rzucie Piątków Lekkoatletycznych. Każdy z nich startował w dwóch konkurencjach. Najwięcej zawodników wybrało skok w dal i bieg na 60m. Wśród startujących, żółtymi koszulkami, wyróżniały się dzieci uczestniczące w programie "Lekkoatletyka dla każdego". Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze, a sędziami byli uczniowie- wolontariusze, nauczyciele z Gimnazjum nr 11 i trenerzy LKS Górnik . Po dwa medale zdobyli: Klaudia Szlęg (PSP 2), Oskar Leśniowski (PSP 26), Mateusz Sidor (PSP 28) i Kacper Sokólski (PSP 28). W końcowej klasyfikacji I miejsce zdobyła PSP 26 przed PSP 2 i PSP 23. Najlepsze dzieci zostały nagrodzone medalami, a szkoły pucharami.

128 zawodników i zawodniczek reprezentujących 6 szkół gimnazjalnych wystartowało w II rzucie Piątków Lekkoatletycznych. Każdy z nich startował w dwóch konkurencjach. Najwięcej zawodników wybrało skok w dal i bieg na 60m. Po dwa medale zdobyli: Ada Polerowicz i Martyna Baryła (PG 9), Weronika Ożga i Emil Grzelczyk (PG 13), Oskar Siara (PG 11). W końcowej klasyfikacji I miejsce zdobyło, prowadzące po I rzucie PG 9 przed PG 11 i PG 13. Najlepsze zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, a szkoły pucharami.