Czytających: 5072

REGION: Za nami II edycja Górskiego Półmaratonu "Z Flagą na Trójgarbie"

Sobota, 6 maja 2017, 15:25
Organizatorzy Półmaratonu, Gmina Czarny Bór i Gmina Stare Bogaczowice, zaplanowali w tym roku dwie trasy– na 26 i 8 kilometrów.

Rozbudowanie Półmaratonu o dodatkową, krótszą trasę to ukłon w stronę tych, którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Tym razem bieg wystartował ze stadionu sportowego w Witkowie. Zawodnicy, którzy zdecydowali się na dłuższą trasę mieli do pokonania blisko 26 km odcinek prowadzący wokół i przez szczyt Trójgarbu. Biegacze pokonali trzy kilkukilometrowe podbiegi, a suma przewyższeń wyniosła blisko 700 metrów. Krótsza trasa liczyła 8 km i prowadziła przez „skrzyżowanie siedmiu dróg”.

Na starcie stanęło ponad 160 zawodników i zawodniczek z blisko 50 miejscowości. Na królewskim dystansie zwyciężył Piotr Holly oraz Katarzyna Boryczka, natomiast na krótszym odcinku zwycięzcami zostali Bartosz Zając oraz Paulina Szarzyńska. Pełne wyniki dostępne są na portalu datasport.pl.

Półmaraton odbył się pod Honorowym Patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka oraz pod Honorowym Patronatem Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury.