Czytających: 4834

Dolny Śląsk: [Z] Piłkarski weekend nr 4. Rusza klasa B

Piątek, 9 kwietnia 2010, 11:26
Aktualizacja: 11:50
W najbliższy weekend rozgrywki po przerwie zimowej wznowi piłkarska klasa B. Najważniejszym dla kibiców w Wałbrzychu będzie jednak pojedynek III–ligowego Górnika z przedostatnią w tabeli Tęczą Krosno Odrzańskie.

To będzie kolejny mecz w rundzie wiosennej z przeciwnikiem z dolnej części tabeli. Jak na razie swoją grą biało-niebiescy nie zachwycili, ale na szczęście zdobyli w rundzie rewanżowej już 7 oczek. Tym razem czeka nas mecz z Tęczą Krosno Odrzańskie, która w marcu dwukrotnie bezbramkowo remisowała oraz przegrała 0:5 z Polonią Trzebica.

W IV lidze szczawieński MKS zagra w sobotę o godzinie 16:00 z Chrobrym Nowogrodziec. Goście radzą sobie na wiosnę bardzo dobrze. Wygrali dwa pojedynki, a jeden z Prochowiczanką Prochowice zremisowali 0:0. Jeżeli ekipa z uzdrowiska wygra zbliży się do Chrobrego na dwa punkty, a pamiętajmy, że MKS ma do rozegrania zaległy mecz z Nysą Kłodzko.

W klasie okręgowej szansę na rehabilitację za dwie porażki z rzędu będzie miał Juventur. Wałbrzyszanie zagrają z 10 w tabeli AKS-em Strzegom i jeżeli chcą myśleć o zajęciu miejsca w pierwszej trójce, w końcu muszą zacząć wygrywać. Między 3, a 10 drużyną tabeli są przecież tylko 4 punkty różnicy.

W klasie A bardzo dobrze radzą sobie dwie wałbrzyskie ekipy. Komplet punktów na wiosnę zdobyli Gwarek oraz Czarni. Zielono-czarni pojadą w niedzielę do Goli Świdnickiej, by zagrać z miejscowym Zrywem. Tylko wygrana pozwoli wałbrzyszanom realnie myśleć o awansie do klasy okręgowej. Czarni natomiast spotkają się na wyjeździe z Karoliną Jaworzyna Śląska. Ostatni zespół z naszego miasta - Podgórze - tym razem zagra na własnym boisku z liderem Zjednoczonymi Żarów. Liczymy na niespodziankę i zwycięstwo miejscowych.

W końcu po wielu miesiącach przerwy rusza także klasa B. W niedzielę rezerwy Juventuru spotkają się z Płomykiem Borówno, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych z KS Walim, a Zagłębie Wałbrzych z Husarią Grzędy.