Czytających: 4619

Oława: Z Oławy z kompletem

Niedziela, 19 stycznia 2020, 10:52
Aktualizacja: 11:54
Siatkarki Chełmca Wodociągów Wałbrzych pokonały na wyjeździe Sobieskiego Oława 3–1.

Pierwsze piłki inaugurującego seta należały do miejscowych, które utrzymywały 2-3 punkty przewagi. Sobieski grał pewnie i ta pewność spowodowała, że gospodynie odskoczyły na 18-12. Chełmiec jednak zanotował wspaniałą serię zdobytych punktów, zniwelował różnicę, ale ostatecznie po dramatycznej końcówce przegrał do 23.

Druga partia miała zupełnie inny przebieg. Podopieczne Marka Olczyka uwierzyły w siebie i w to, że ten mecz można wygrać i od początku narzuciły rywalkom swoje warunki gry. Chełmiec prowadził 7-2, a po chwili już 15-7. Oława kompletnie nie miała argumentów, a siatkarki Sobieskiego sprawiały wrażenie zdezorientowanych i w efekcie uległy do 15.

Trzecia partia do stanu po 7 toczyła się niemal punkt za punkt. Wtedy wyższy bieg znów włączyły nasze siatkarki i zrobiło się 11-7 dla Wałbrzycha. Sobieski szarpał, walczył, ale Chełmiec odpierał te ataki i skutecznie dążył do wygrania seta. I tak też się stało, bo partia padła łupem wałbrzyszanek do 17.

W czwartym secie dość szybko nasze zrobiły przewagę i prowadziły 8-4. Wprawdzie miejscowe walczyły dzielnie i były nawet w stanie doprowadzić do wyniku 13-14, ale to było właściwie wszystko na co było je stać tego dnia. Do końca seta trwała walka punkt za punkt, ale więcej zimnej krwi zachował Chełmiec, który wygrał partię do 24, a mecz 3-1.

Sobieski Oława - Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 1-3 (25-23, 15-25, 17-25, 24-26).