MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z notatnika strażnika

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 20 lutego 2020, 13:32
Aktualizacja: Sobota, 22 lutego 2020, 9:24
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
W drugim tygodniu lutego dyżurny wałbrzyskiej Straży Miejskiej przyjął od mieszkańców 86 zgłoszeń z prośbą o interwencję. 9 zgłoszeń dotyczyło zakłócania porządku i spokoju, 20 dotyczyło zagrożenia w ruchu drogowym, 19 zgłoszeń dotyczyło ochrony środowiska i gospodarowania odpadami, 5 zagrożenia życia i zdrowia, 3 zagrożeń pożarowych, 6 awarii technicznych i 20 związanych było ze zwierzętami. Ponadto aż 4 zgłoszeń dotyczyło martwej zwierzyny.

10.02.2020 r., tego dnia dominowały zgłoszenia o uszkodzeniach powstałych w wyniku silnego wiatru;

- na ulicy Namysłowskiego konar uszkodził pojazd

- na terenie miasta zostało uszkodzonych kilkanaście znaków drogowych

- odnotowano wiele zgłoszeń dotyczących nadłamanych konarów drzew

- przy ulicy Braci Śniadeckich 2 udzielono asysty podczas zabezpieczania dachu, z którego osunęły się gąsiory i spadły dachówki

- na ulicy Karkonoskiej silny podmuch wiatru przewrócił drzewo, które zawisło nad jezdnią

- późnym wieczorem w oddziale banku przy ulicy Słowackiego cyklicznie włączał się alarm, powiadomiono firmę ochroniarską.

11.02.2020 roku o godzinie 18:10 dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące niezabezpieczonego okienka piwnicznego przy ulicy Mickiewicza 23, do którego nóżką wpadło dziecko. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny. Miejsce niebezpieczne doraźnie zabezpieczono i polecono usunięcie zagrożenia do BOK Śródmieście.

14.02.2020 roku o godzinie 5:35 przyjęto zgłoszenie od dyżurnego PSP o pożarze przy ulicy Przyjaciół Żołnierza 28. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. W wyniku pożaru ewakuowano 14 osób, 4 osoby wymagały hospitalizacji, 1 osoba zmarła.

14.02.2020 roku o godzinie 17:45 dyżurny przyjął zgłoszenie o wypalaniu tworzyw sztucznych przy ulicy Samosierry. Przybyły na miejsce patrol dokonał kontroli paleniska pod wskazanym w zgłoszeniu adresem. Potwierdzono spalanie płyt meblowych oraz odzieży. Sporządzono na tę okoliczność protokół, a interwencję zakończono ukaraniem sprawcy.

14.02.2020 roku o godzinie 18:25 dyżurny przyjął zgłoszenie od zaniepokojonych sąsiadów jednego z lokali mieszkalnych przy ul. Moniuszki o podejrzeniu zgonu sąsiada. Od trzech dni w jednym z lokali żałośnie wył pies, a jego właściciel nie był od dłuższego czasu widziany. Na miejsce został skierowany patrol interwencyjny. Wezwano też jednostkę PSP i patrol Policji. Na miejscu zgłoszenie potwierdzono. W jednym z mieszkań ujadał pies. Do mieszkania udało się dostać strażakom, którzy nie potwierdzili podejrzenia o zgonie. Znaleziono psa pozostawionego bez opieki. Był on zaopatrzony w dużą ilość karmy i wody. Zawiadomiono Schronisko dla Zwierzą w celu zabrania czworonoga. W czasie trwania interwencji odnalazł się właściciel psa. Sprawę przejęła Policja.

16.02.2020 roku patrol pełniący służbę w rejonie Piaskowej Góry zgłosił dyżurnemu odwrócony bokiem do kierunku jazdy sygnalizator świetlny na skrzyżowaniu ulic Głównej i Broniewskiego. Na miejsce wezwano jednostkę PSP, która odwróciła sygnalizator.

16.02.2020 roku o godzinie 16:00 dyżurny przyjął zgłoszenie od mieszkańców ulicy Husarskiej o odkręconej, metalowej pokrywie latarni, która w każdej chwili może spaść. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejsce wezwano jednostkę PSP. Pokrywa została zabezpieczona.

16.02.2020 roku po godzinie 17.00 dyżurny przyjął zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców ulicy Reja 4, którzy poinformowali o zagrożeniu powstałym w budynku po byłej hurtowni motoryzacyjnej. Dach uległ zniszczeniu podczas pożaru, a w wyniku silnie wiejącego wiatru jego metalowe pokrycie zaczęło się odrywać i spadać na podwórka. Patrol potwierdził zgłoszenie. Poinformowano PSP. Na miejsce przybyły trzy jednostki Straży Pożarnej, które przez ponad 4 godziny pracowały nad zabezpieczeniem miejsca niebezpiecznego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Dziwi
3
38%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Pomoc dla przedsiębiorców

Wyróżnienie dla Szczawna

Wyjazdów nie brakuje

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Facio 20-02-2020 17:20
Oj gdybym nie ta nasza STRAŻ MIEJSKA co by to było. Apokalipsa w Wałbrzychu
~Edek 20-02-2020 19:00
Ten portal chyba nie ma o czym pisać. Czemu nie napiszecie co się stało z mężczyzną, który był reanimowany przed wydawką żywności dla osób ubogich na Pl.Tuwima. Przeżył? Ponoć nie doczekał się swojej paczki. To jest cały Wałbrzych, a nie jakieś bzdety.
~Karolek 20-02-2020 20:30
Zgłoszenia,zgłoszenia...czyli standardowe donosy.A co zrobili z własnej inicjatywy, co wykryli i czemu zapobiegli?
~Konfucjusz 20-02-2020 21:42
Ależ czarnuchy zawaleni robotą po same pachy haha
~;-p 21-02-2020 14:45
Taka prawidłowość: zgłoszenie na Straż Miejską, która wysyła patrol, który potwierdza zgłoszenie, co powoduje wezwanie strażaków, którzy problem rozwiązują... Pytanie: które ogniwo jest tu zbędne? Gdyby tak zgłoszenie przyjmował strażak, wysyłał na miejsce jednostkę strażacką usuwającą problem, to coś by się zmieniło? No tak, tak: Straż Miejska okazałaby się zbędna, etatów by się sporo zaoszczędziło... Ale nie ma szans, Roman musi mieć swoje wojsko, prawda? No i jeszcze dodatkowy bonus: jest o czym pisać w portalu informacyjnym, czy nie? :-p
~Fliper 8-03-2020 14:11
Ale pasibrzuchy bezmuzgie mają zapier..ol na telefonach. Nic dziwnego że nikt tam nie chce pracować. Pomnik im postawić w środku fontanny w Rynku aby przez okno widzieli.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą wstępu do lasu

Mniej pasażerów w autobusach

Pożyczki chwilówki – sprawdź, co powinieneś wiedzieć!

Strefa za sportem

Zawsze na posterunku