MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

„Z Jedynką zdrowo i sportowo – profilaktyka łączy pokolenia”

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 19 października 2014, 16:42
Aktualizacja: Czwartek, 23 października 2014, 22:53
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na boisku szkolnym przy Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Wałbrzychu odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem: „Z Jedynką zdrowo i sportowo – profilaktyka łączy pokolenia”, przygotowany przez grupę wolontariuszy i uczniów PG 1 wraz z trenerami, dyrekcją, Stowarzyszeniem „Nasza Jedynka” i Radą Rodziców.

Podczas imprezy Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Był pokaz rowerowy, przy czym dodatkowo każdy chętny zaopatrzony w kask i kamizelkę odblaskową mógł spróbować swoich sił jadąc specjalnie wyznaczoną, pełną przeszkód trasą. Odbyły się pokazy służb mundurowych: policji i straży pożarnej. Dużym zainteresowaniem cieszył się też pokaz pogotowia ratunkowego, podczas którego młodzież poznawała między innymi wyposażenie karetki i zasady pracy zespołu ratunkowego. Równie ciekawy był pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów PG nr 1. Podczas Festynu nie zabrakło też licznych gier, konkursów i występów artystycznych uczniów klas pierwszych PG nr 1 a także potraw z grilla, jabłek i waty cukrowej. Jako że hasłem przewodnim Festynu była łącząca pokolenia profilaktyka Organizatorzy przekazywali informacje na temat szkodliwości nałogów, sposobów ich pokonywania i instytucji, które profesjonalnie zajmują się profilaktyką i walką z uzależnieniami.

Czytaj również

Napadł na nastolatka

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Gość 19-10-2014 20:44
Fajna akcja ;)
~P. 19-10-2014 21:04
Udana impreza, wielkie dzięki :)
~Basia 20-10-2014 16:57
Wielkie dzięki za ciekawy i udany festyn
~widz 21-10-2014 8:43
to dzięki pracującym w PG1 nauczycielom i dyrekcji oraz wszystkim ludziom dobrej woli odbyła się wspaniała impreza wnosząca wiedzę i zabawę w mury szkoły niech żałują ci co nie byli a szczególnie rodzice dzieci które brały w tej imprezie udział

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uroki Jeziora Bystrzyckiego

Świebodzice mogą – Wałbrzych się nie decyduje

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Wałbrzych Centrum

Ulga za bioodpady