Czytających: 4351

Wałbrzych: XXXVI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w tenisie stołowym odbędą się w Wałbrzychu

Piątek, 10 maja 2019, 8:58
Aktualizacja: 9:01
Zapraszamy wszystkich miłośników tenisa stołowego do kibicowania najlepszym polskim strażakom w rozpoczynających się XXXVI Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 15-17 maja 2019 roku w Centrum AQUA –ZDRÓJ. W turnieju drużynowym wystartuje 14 województw, natomiast w rozgrywkach indywidualnych wystąpi 60 zawodników. Organizatorem mistrzostw jest Komenda Główna PSP przy współpracy z Komendą Wojewódzką PSP we Wrocławiu oraz Komendą Miejską PSP w Wałbrzychu.

Warto wspomnieć, że dyscyplina ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród strażaków, a nasze miasto posiada tradycję w tej dyscyplinie sportu. W ubiegłym roku w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli reprezentanci województwa podkarpackiego przed reprezentacją województwa śląskiego, na najniższym stopniu podium uplasowali się strażacy województwa opolskiego. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli kolejno: Piotr Chmiel województwo podlaskie przed Tomaszem Wdowikiem województwo opolskie i Jarosławem Tomickim województwo śląskie. Należy zwrócić uwagę na wysoki poziom wśród strażaków w tej dyscyplinie sportu. Kilku zawodników niedawno występowało w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. W reprezentacji Dolnego Śląska wystąpi dwóch wałbrzyskich strażaków: Sylwester Poręba i Marcin Korus.