Andrzejówka: XXXIV Bieg Gwarków w Andrzejówce

Niedziela, 24 lutego 2013, 19:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 lutego 2013, 11:02
Autor: Robert Bajek
Dzisiaj w Andrzejówce odbył się XXXIV Bieg Gwarków.

Początkowo impreza miała mieć miejsce 3 lutego, jednak z powodów warunków atmosferycznych została przełożona na 24 lutego. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę. W niedzielę, 24 lutego, Andrzejówka przywitała zawodników i kibiców pięknymi zimowymi krajobrazami i znakomitymi warunkami do biegania. O trasy narciarskie i dojazd do samego schroniska zadbali Organizatorzy – czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu oraz Ludowy Kolarski Klub Sportowy z Wałbrzycha. Patronat honorowy objął wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa. Uczestnicy Biegu rywalizowali ze sobą w stylu dowolnym (FT) i klasycznym (CT) na różnych dystansach i w różnych kategoriach.

- 0,3 km - dzieci rocznik 2006 i młodsze (wspólna klasyfikacja chłopców i dziewcząt)
- 0,5 km - rocznik 2004-05 chłopcy, dziewczęta (CT)
- 1 km - rocznik 2002-03 chłopcy, dziewczęta (CT)
- 2 km - rocznik 2000-01 chłopcy, dziewczęta (CT)
- 3 km - rocznik 1999 chłopcy, dziewczęta (CT)
- 3 km - rocznik 1997-98 chłopcy, dziewczęta (CT)
- 5 km - Bieg „Liczy się udział” wszystkich zawodników którzy chcą zaliczyć Bieg Gwarków (FT).
- 10 km - Bieg Memoriałowy Józefa Pawlika, open kobiet i mężczyzn (CT) i (FT)
- 20 km - Bieg Główny – kategoria open kobiet i mężczyzn (CT) i (FT)

K 6, M6 61 lat i więcej CT) (FT)

XXXIV Bieg Gwarków na dystansie 20 km stylem dowolnym wygrał biathlonista Krzysztof Pływaczyk, drugi był Grzegorz Bril a trzeci Jarosław Szwade. W stylu klasycznym na tym samym dystansie najlepszy był Bogusław Gracz, drugie miejsce zajął Norbert Maciulewicz a trzecie Czech Pavel Brydl.

Imprezie towarzyszyło dobrze przygotowane zaplecze, organizatorzy zadbali o parkingi, drogi dojazdowe, punkty gastronomiczne, zapewnili też uczestnikom i kobicom gry i zabawy na śniegu..