Czytających: 5448

Wałbrzych: XXIX Bieg Książański w ramach Dni Podzamcza

Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 11:25
Autor: red
XXIX Bieg Książański w ramach Dni Podzamcza z Orange. Bieg, którego trasa wyznaczona była w rejonie podzamczańskich ogródków działkowych i otuliny Książańskiego Parku Krajobrazowego, zorganizowany został przez Ośrodek Społeczno–Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu.

Impreza przebiegała pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu dla Wszystkich TAFISA i Fundacji na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.

Bieg rozegrany został na dwóch dystansach: k. 4 km: K-20, K-30, K-40, K-50, K-60, M-70, M- 80, dziewczęta do 18 lat, chłopcy do 18 lat, kat VIP i kat. niepełnosprawni oraz ok. 8 km: M-20, M-30, M-40, M-50 i M-60. W rywalizacji wystartowało 49 zawodników. Starterem honorowym biegu był Piotr Sosiński, Prezes Zarządu Interferie S. A. Zwycięzcy otrzymali puchary i okolicznościowe statuetki, a wszyscy zawodnicy dyplomy.

Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowane zostały vouchery przekazane przez Interferie S. A. i Grand Escape. Pierwszy dotyczył weekendowego pobyt dla dwóch osób w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, a trzy wejścia do pokoju tajemnic (Escape Room).