Sobota, 12 listopada 2011, 10:50
Aktualizacja: 10:51
Blisko 120 uczestników wystartowało w XII Crossie Niepodległości.

Tradycyjnie, jak co roku, imprezę rozpoczęło złożenie wiązanek kwiatów pod zapomnianym przez wałbrzyskie władze Pomnikiem Niepodległości na Podzamczu. W tym roku zniszczony przez wandali pomnik do stanu używalności doprowadziła Spółdzielnia Mieszkaniowa Podzamcze. Pomimo niskiej temperatury i przenikliwego wiatru frekwencja dopisała.

W pierwszym biegu na dystansie 5,5 km wystartowało 43 zawodników. Jako pierwszy dystans pokonał Robert Kubiak z JTST Jedlina (18:59). Drugie miejsce zajął Piotr Holly reprezentujący UM Szczawno-Zdrój (19:33), a trzeci linię mety przekroczył Dawid Gut – HERMES Świdnica (19:44). W kolejnym biegu na dystansie 2,7 km rywalizowały panie. Na tym dystansie wystartowało 22 uczestników. Pierwsza do mety dobiegła Halina Szczęsna-Radzikowska – GLKS Świdnica (11:14), kolejne miejsca zajęły: Anna Pernej (12:30) oraz Paulina Wiewióra – KS Maraton Nowa Ruda (12:38). W pozostałych biegach na dystansach od 100 do 750 m wystartowało łącznie 54 młodych biegaczy w wieku od 1,5 roku do 15 lat. Po biegu na zawodników czekała gorąca herbata i grochówka.

Była to ostatnia impreza „Grand Prix IDOL 2011". 25 listopada zapraszamy do Zamku Książ na Galę Sportu podsumowującą całoroczne zmagania sportowe. Rozpoczęcie imprezy w Sali Maksymiliana o godzinie 17:00. W programie między innymi dekoracja zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, projekcja filmu podsumowującego 10-lecie IDOLA, występy artystyczne.