MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Świat bez Barier"

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 17 maja 2015, 16:00
Aktualizacja: 18:08
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. organizatorzy
W dniach 14– 16 maja 2015 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu odbyło się podsumowanie XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu ŚWIAT BEZ BARIER. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Posłanki na Sejm RP Agnieszki Kołacz– Leszczyńskiej i Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: "Tyle słońca w całym mieście". Uczestnicy, jak zwykle, sprostali zadaniu, a całej Polski wpłynęło 549 prac plastycznych i 120 literackich.

Uroczystość sobotniej gali uświetnili goście: Posłanka na Sejm RP Pani Agnieszka Kołacz- Leszczyńska, Senator RP Pan Wiesław Kilian, Zastępca Prezydenta Miasta Wałbrzycha Pan Zygmunt Nowaczyk, Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Wałbrzycha Pani Janina Turicka i Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu Pani Renata Wierzbicka.

Wszyscy laureaci i wyróżnieni i ich opiekunowie otrzymali piękne nagrody i dyplomy. Wystąpił chór i teatrzyk szkolny. Laureaci i ich opiekunowie przez trzy dni miło spędzali czas w towarzystwie szkolnych wolontariuszy, zwiedzając Szczawno-Zdrój i Zamek Książ i spędzili kilka godzin w Andrzejówce.

Jury nagrodziło prace w 5 kategoriach: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI, uczniowie gimnazjum, młodzież i dorośli. Wśród nich znalazły się prace wykonane przez pięciolatki z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem i praca 50-letniego podopiecznej Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie, prace z takich miast jak Warszawa czy Katowice, ale także takich miasteczek jak Teresin, czy Trzcianka.

Wszystkie nagrodzone prace, jak co roku, zostaną zlicytowane na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/pg9wolont

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powiat za Trzaskowskim

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Relaksacyjny koncert

O pakiecie w Wałbrzychu

Regulują Szczawnik

Ortopedia czynna od jutra

Od książek po elektronikę

Kary za prędkość