MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

X Międzywiejskie Zamieszki Sprawnościowe za nami

Wiadomości: Region
Niedziela, 6 września 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:11
Autor: opr.red.
Fot. www.walim.pl
W dniu wczorajszym, na terenie boiska sportowego w Dziećmorowicach, przy przyjaznej aurze pogodowej i świetnych humorach mieszkańców, po raz dziesiąty w szranki współzawodnictwa i dobrej zabawy stanęły sołectwa Gminy Walim.

Wójt Gminy Adam Hausman powitał drużyny, wszystkim życząc najlepszych wyników. I tak ośmiu sołtysów naszej gminy poprowadziło swoich zawodników do wspólnej zabawy w konkurencjach sportowych. I choć była to zabawa, doping kibiców zachęcał do zdobywania jak najlepszych wyników. Po raz kolejny najbardziej zaciętą dyscypliną, a zarazem najbardziej widowiskową – było przeciąganie liny. Faworytem tej dyscypliny zostały dwie przedstawicielki wsi Michałkowa, bowiem tylko ta drużyna do konkurencji wystawiła kobiety.

Walka sportowa nie przyniosła niespodzianek– po raz kolejny I miejsce zajęła drużyna z Niedźwiedzicy pod przewodnictwem swojego sołtysa Mieczysława Sidora. II miejsce zajęła wieś Jugowice pod przewodnictwem sołtysa Tomasza Sobczyka, natomiast III miejsce wywalczył Olszyniec, który do walki zachęcała sołtys Anna Madej. Dalej w kolejności uplasowały się na IV lokacie Dziećmorowice, V miejsc e – Walim, dwa VI miejsca ex aequo Rzeczka i Zagórze Śląskie, ostatnie miejsce pomimo zaciekłej rywalizacji przypadło Michałkowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, drużyny – dyplomy oraz puchary. Rada Gminy Walim dla miejscowości, które zdobyły trzy pierwsze miejsca ufundowała bony towarowe w wysokości 500,- 300,- i 200,- zł. Zwycięzcom gratulujemy, i oczywiście zapraszamy na wspólną zabawę za rok.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Joga w parku

Radny straci mandat?

Książ w technikolorze

Współpraca popłaca

MBP CK zaprasza

Zmarł symbol Wałbrzycha

77–letnia złodziejka

Nadal bez oświetlenia