MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Wysypisko śmieci w Parku Książańskim nadal straszy

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 29 grudnia 2012, 11:56
Aktualizacja: 13:15
Autor: red
Fot. użyczone
Napisał do nas Czytelnik, który jest oburzony tym, że w Parku Książańskim od września nie zostało uprzątnięte powstałe tam wysypisko odpadów.

Oto, co napisał nasz Czytelnik:

„28 września zostało przeze mnie zgłoszone dzikie wysypisko śmieci (kineskopy, sprzęt elektroniczny itp.) Straży Miejskiej w Wałbrzychu. Strażnicy się pojawili, owszem, jednak do 28 grudnia, a mija już jak widać na załączonych zdjęciach, 3 miesiąc - nic się tam nie zmieniło...
Może mi ktoś to wyjaśnić? Po co mamy marnować czas i nerwy na zgłaszanie takich spraw, skoro posprzątanie tego rejonu Parku Książańskiego zajmuje już 3 miesiące? A może i jeszcze kilka potrwa? Czy sprawa została przekazana dalej do właściwych służb i kiedy one się tam pojawią?”

Ten mail został wysłany również do Straży Miejskiej w Wałbrzychu i do Urzędu Miasta w Wałbrzychu.

Od autora: z zapytaniem o zaistniałą sytuację zwrócimy się do Straży Miejskiej w Wałbrzychu i poinformujemy o podjętych przez nią działaniach.

Czytaj również

Lato na Dzikowcu

Przyjedzie Duda

Nowe kawiarnie

Komentarze (17) Dodaj komentarz

idler73 29-12-2012 13:50
Straż Miejska ma inne zadania - kasowanie pijaczków i mandatów za złe parkowanie. Kiedyś jeden z dawnych sąsiadów, urządził sobie pod blokiem (śródmieście) auto szrot, zniszczył trawnik i smrodził spalinami. Sprawa zgłaszana wielokrotnie, a patrol (jeszcze chodzili dwójkami), odwracał głowy w drugą stronę, takich historii na temat stróży porządku są setki. Miasta, które zlikwidowały Straż Miejską zaoszczędziły, dofinansowały Policję, a ta z zadań wywiązuje się o niebo lepiej. Druga sprawa, takich dzikich wysypisk są setki, właściwie w każdym zielonym zakątku w całej Polsce, kto je tworzy ? To też wina Tuska ?
~gośc 29-12-2012 17:36
Oczywiście. Najłatwiej krytykować. Wystarczyło zadzwonić i zapytać co zostało zrobione. Jeśli komuś wydaje się,że ustalenie sprawców i przeprowadzenie sprawy w sądzie trwa trzy dni to powodzenia. Szkoda,że jak przychodzi do zeznań świadków to już nikt nic nie widział i nie słyszał. Ale cóż!? Krytyka jest dużo prostsza. Pożywka dla maluczkich.
~Piskorz 29-12-2012 18:02
Problem z zaśmiecaniem lasów, pól, rzek i gór powstał po oddaniu obowiązków Zakładów MPO w prywatne ręce. Te kierując się wyłącznie osiągnięciem zysku, obsługują tych co płacą, a że nie wszyscy płacą, to jest, jak jest. Miasta niby pozbyły się problemu, ale jak widać problem jest ogromny na tyle, że nikogo to nie obchodzi. Czy prywatyzacja tego sektora dała pozytywne efekty, wg mnie nie. Warto też zauważyć, że śmieci wywożone na dziko nie są śmieciami z gospodarstw domowych, a od prywatnych zakładów budowlanych, naprawy sprzętu rtv, agd, w-tów samochodowych, świadczy o tym ilość plastikowych elementów z w/w sprzętu, gruzu w jednym miejscu. Rządzący wprowadzając prywatyzację i godząc się z wysokimi, i ciągle rosnącymi cenami pobieranymi przez prywatną firmę za wywóz śmieci, są temu winni.
~kocio 29-12-2012 19:22
straż miejska w Wałbrzychu jest wyjątkowo leniwa ,opieszała,mało spostrzegawcza,lubi spacerować i nic nie widzieć,bo po co pisać protokoły pensyjka się należy"czy się stoi-lub leży" natychmiast zlikwidować w Wałbrzychu tych bez celu błąkajacych pasożytów.
~gdzie jest Kosiór? 29-12-2012 20:01
A co robi spółka Pana Prezesa Kosióra? Czy to nie do MZUKu należy obowiązek dbałości o parki i lasy komunalne?
57jurand 29-12-2012 22:59
Nie pisz bzdur MZUKU kiedyś się tym zajmował , dzisiaj jest bankrutem z długami do spłacenia i szuka miejsca na autobusowy szrot.Atmosfera w firmie niczym w grobowcu, ludzie nawet nie próbują tego pojąć w czyim interesie było tak zgnoić firmę.Wielu ludzi straci pracę ,ale JE GO to nie obchodzi tak przejęty jest misją.Nawet Matkę Boską wykorzystuje do swych celów.
~Piskorz 30-12-2012 8:10
Najlepiej oddać w prywatne ręce z Górnego Śląska, przecież te scenariusze z tysiącami zakładów były już przerabiane na początku lat 90 tych i to przez tą samą ekipę, tylko inaczej się nazywającą. Później nazwano to dziką prywatyzacją.
~benkmen 30-12-2012 9:40
~kocio- dlaczego zaraz leniwa? Przecież tak pracowicie angażuje się w poważnych imprezach przyołtarzowych, jak pięknie porusza mechanicznie ustami symulując paciorki na poziomie aktów strzelistych osiągając szczytowanie niebiańskie.A ty -znów malkontent. Jak tak można.
~pan Tadeusz 30-12-2012 11:56
poczekamy,zobaczymy. dajmy im teraz troche czasu-sprawdźmy siłę mediów. moze Pan prezydent coś ruszy w tej sprawie? w końcu to my go wybraliśmy...
~spacerowicz 30-12-2012 14:49
Oczywiście winni jak zwykle strażnicy. A nie ten idiota, który w kolejnym odludnym miejscu wy...lił wywrotkę elektro-śmieci. Wystarczyło by anonimowo podać numery rejestracyjne takiego samochodu i tyle. Śmieci w takiej ilości nie pochodzą z gospodarstwa domowego lecz jest to odzysk metali.
~wysyp sobie pod domem pajacu jeden... 30-12-2012 14:56
no cóż,brawa dla rządzących miatem Wałbrzych-wkrótce znowu będziemy sławni(ale nie dumni z tego)i w całej Polsce-niech no się ten temat rozniesie dalej po sieci...
~wlod 31-12-2012 0:56
Takie wysypisko znajduje sie takze na niedoszlej obwodnicy (piaskowa- srodmieście) od strony starego zdroju. Tam tez sa wywalone "elektrosmieci" leża juz tam ze 3 miesiace...
~do *.walbrzych.vectranet.pl 31-12-2012 10:44
Książańskim Parkiem Krajobrazowym na północy i Sudeckim Parkiem Krajobrazowym na południu Wałbrzycha od zawsze zajmuje się państwowy Zarząd Parków Krajobrazowych we Wrocławiu. Miejskimi parkami od 1 stycznia 2012 r. zajmuje się ZDKiUM. MZUK nie ma z tym nic wspólnego.
~trzeba zmian na ICH stołkach 1-01-2013 16:35
co by nie mowic-3 miechy to troszke dlugo na sprzatanie....gdyby to bylo pod domem ktoregos RADNEGO MIASTA-od razu na 2 dzien juz by sprzatali...a w parku? a kogo qr...a obchodzi jakis zafajdany park? grunt ze posada ciepla jest i kasa leci-reszta niech sie ciemny lud martwi... i dlatego WLASNIE sie martwimy....trzeba bedzie zmienic KOGOS jak przyjda wybory...a te juz coraz blizej i blizej...
~trzeba zmian na ICH stołkach 1-01-2013 16:35
co by nie mowic-3 miechy to troszke dlugo na sprzatanie....gdyby to bylo pod domem ktoregos RADNEGO MIASTA-od razu na 2 dzien juz by sprzatali...a w parku? a kogo qr...a obchodzi jakis zafajdany park? grunt ze posada ciepla jest i kasa leci-reszta niech sie ciemny lud martwi... i dlatego WLASNIE sie martwimy....trzeba bedzie zmienic KOGOS jak przyjda wybory...a te juz coraz blizej i blizej...
~tomek 3-01-2013 10:16
okazało sie ze to teren PRYWATNY-i to juz nie jest PARK KSIAZANSKI. pewnie kilka drzew za daleko w strone osiedla ;) to odpisalo mi NADLESNICTWO. w zwiazku z tym ze jest to dzialka PRYWATNA-jesli sie nie myle to straz miejska powinna wezwac taka osobe do uprzatniecia smieci(nawet jak to nie on je tam wyrzucil). tymczasem ta osoba prywatna ma pewnie straz miejska w glebokim powazaniu i jest jak jest... czy ja zyje w ZIMBABWE?!!!
~stefen 3-01-2013 15:11
Śmieci zostały wyrzucone na drogę gminną co pokazuje pierwsze zdjęcie i to miasto miało jak zwykle wszystko gdzieś. A że przez opieszałość Zdik leżą już pewnie na prywatnym to inna bajka!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Duda w Wałbrzychu

IN–SANITY na Słowackiego

Krew wciąż potrzebna

Schronisko w wakacje