MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

Wyświetlą "Maratończyka"

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 14 sierpnia 2019, 6:35
Aktualizacja: 14:51
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W najbliższy sobotni wieczór organizatorzy Toyota Półmaraton Wałbrzych zapraszają na plenerową projekcję filmu "Maratończyk".

- Dzień przed półmaratonem chcemy tu w rynku zorganizować pokaz filmu "Maratończyk". Jest to jeden z tych filmów, które warto raz na jakiś czas oglądać. Jego przesłania są nadal aktualne. Liczymy na dużą frekwencję podczas projekcji. Wiemy, że takie inicjatywy podobają się mieszkańcom, a jedynym naszym ograniczeniem będzie w tym przypadku pogoda – mówił Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha

Film ma być wyświetlony na Placu Magistrackim. Początek o godzinie 20:30. Wstęp wolny.

Akcja filmu rozpoczyna się od tragedii, jaka ma miejsce na ulicach Nowego Jorku. Zwykła uliczna sprzeczka dwóch starszych kierowców przeradza się w maniakalny pościgi ulicami miasta, a kończy zderzeniem z cysterną. Przypadkowym świadkiem wypadku jest student historii, Babe (Dustin Hoffman). Pragnie on oczyścić imię swojego ojca, który przed laty popełnił samobójstwo z powodu fałszywych oskarżeń ze strony władz. Inne zdanie na ten temat ma jego starszy brat, Doc (Roy Scheider), który uważa ojca za alkoholika i niechętnie wraca do przeszłości. Babe nie wie, że Doc pracuje w tajnej grupie wywiadowczej i że wypadek, jaki miał miejsce na Manhattanie, rozpocznie serię tajemniczych zdarzeń z udziałem ich obu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Tablety dla uczniów

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Oświadczenie burmistrza

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Olka 14-08-2019 11:32
Film z biegiem Toyoty absolutnie nie ma nic wspólnego prócz tytułu kojarzącego się z maratonem. Noo, chyba,że przesłanie: "umiesz biegać-uciekniesz mordercom". Gratuluję pomysłodawcom.
~Aryck Nusbacher 16-08-2019 13:15
Skoro akcja filmu dzieje się w Nowym Jorku, dr Szeleme powinien wyświetlić go na Nowym Mieście. Jest tam stadion, na którym przed wyborami przemawiał do tłumu Wałbrzyszan Adolf Hitler.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lubachowska tama

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Upodobał sobie Podzamcze

Sparingi Górnika

Przedsiębiorcy składają wnioski