MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Wystawa "Szary Paryż" w Starej Kopalni

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, 6:41
Aktualizacja: 8:45
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy Bogdana Konopki "Szary Paryż".

Bogdan Konopka to fotograf mieszkający od prawie 30 lat we Francji. Jest jednym z głównych twórców nurtu tak zwanej fotografii elementarnej. Laureat prestiżowej nagrody Grand Prix de la Ville de Vevey w Europejskim Konkursie Fotografii. Na swoim koncie ma szereg wystaw indywidualnych a jego prace można podziwiać między innymi w Narodowym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu, Bibliotece Narodowej w Paryżu, w Państwowych Zbiorach Sztuki Współczesnej w Paryżu, w Centrum Fotografii w Nicei, Galerii Chateau d'Eau w Tuluzie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi czy Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Wystawa "Szary Paryż" była prezentowana w wielu prestiżowych miejscach na świecie. Zgodnie z nazwą ukazuje szarą, nieubarwioną i nieupiększoną twarz Paryża. Będzie ją można oglądać na 3 piętrze budynku nr 10 Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu do 22 lutego br. Wystawa została zorganizowana z okazji 10-lecia Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego i przy współpracy z WKF. Kuratorem wystawy jest Jarosław Michalak. Bezpośrednio po wernisażu w Caffe Sztygarówka odbyło się spotkanie z Bogdanem Konopką.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uciążliwości jeszcze potrwają

Poszukują rzecznika

Nadchodzi Wieniawski

Kino w ogrodzie

Promować pielęgniarstwo

Restart w Teatrze

"Azalia" ożyje?

Ulica Europejska