MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Wystawa kanarków i ptaków egzotycznych

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 5 listopada 2012, 7:27
Aktualizacja: 8:12
Autor: Michalina
Fot. Michalina
W niedzielę, w godzinach 9– 15, w Ośrodku Społeczno– Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbyła się wystawa kanarków i ptaków egzotycznych. Wystawę zorganizował wałbrzyski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych dzięki uprzejmości kierownika OSK. Wystawa przyciągnęła pasjonatów ornitologii, zainteresowanych zakupem ptaków oraz wiele innych osób podziwiających różnorodność gatunków.

Dzień wcześniej, w sobotę, wystawa była otwarta tylko dla członków jury, które wybierało najładniejsze okazy oraz przyznawało nagrody i kotyliony. Podczas wystawy wręczono dyplomy i okolicznościowe puchary hodowcom, których ptaki zyskały uznanie ekspertów. W niedzielę natomiast wystawę mógł zwiedzić każdy. Można było zobaczyć, które ptaki wygrały, poznać wiele gatunków i porównywać je ze sobą. Hodowcy także udzielali rad amatorom. Poza gatunkami biorącymi udział w konkursie były też kanarki i inne ptaki na sprzedaż.

-Kupno prosto od hodowcy to dobra decyzja, okaz jest sprawdzony, zdrowy, a cena zdecydowanie niższa niż w sklepach- mówił prezes Związku Hodowców Kanarków w Wałbrzychu.

Wałbrzyski oddział Związku Hodowców Kanarków, który wystawę przygotował, zrzesza trzydziestu hodowców z terenu byłego województwa wałbrzyskiego. Działa już od wielu lat, a od prawie czterdziestu organizuje tego typu wystawy, jednak tegoroczna wystawa jest pierwszą organizowaną w OSK. –Chcemy pokazać ludziom jakie można mieć hobby- tłumaczył dalej prezes- Niestety zainteresowanie młodzieży tą działalnością jest małe, nad czym ubolewamy.

Wystawę zwiedziło dużo ludzi, zainteresowanie było spore. Widać było też mocne zaangażowanie hodowców.

–Wielu z nas zamieniłoby żonę na dobrego ptaszka- żartował prezes związku.

Czytaj również

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Zabrzmiał blues

Dzicy lokatorzy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~żul 5-11-2012 22:47
A ja proponuję zorganizować wystawę kanarów egzotycznych!!!
~je.oleg 6-11-2012 7:39
Wystawy i konkursy to dobry sposób na popularyzację szlachetnego hobby. Ps Zainteresowanie młodzieży często wynika z " tradycji rodzinnych ". Tak więc wszelkie formy popularyzacji i rozwoju hodowli przuniosą owoce.
~ff 7-10-2013 12:40
czy PZHKiPE ma jakąś strone internetową ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

List Starosty

Wehikuł czasu na „Witoldzie”

Biskup apeluje do rodziców

Kibice chcą remontu

Uczcili pamięć