MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Wyrok korzystny dla miasta

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 31 marca 2010, 13:17
Aktualizacja: 13:19
Autor: PAW
Piotr Kruczkowski może spać spokojnie, bo miasto nie będzie musiało zapłacić odszkodowania firmie Inkom Śląski
Fot. red
Sąd Okręgowy w Świdnicy oddalił pozew firmy Inkom Śląski, która domagała się wypłaty 126 milionów zł odszkodowania przez Gminę Wałbrzych.

Przypomnijmy, że firma Inkom Śląski chciała rekompensaty w wysokości 126 milionów zł.

Sprawa dotyczy budowa obwodnicy Wałbrzycha. Inkom, który miał być wykonawcą tej obwodnicy, twierdzi, że miasto nie wywiązało się z umowy, bowiem najpierw samorząd zlecił śląskiej firmie budowę obwodnicy, a następnie przed zakończeniem inwestycji, miasto rozwiązało umowę z firmą Inkom Śląski.

Dlatego właśnie firma po raz kolejny domagała się odszkodowania. Po raz kolejny, bowiem w przeszłości podobne pozwy rozstrzygane były na korzyść Gminy Wałbrzych. I tym razem stało się podobnie. Sąd Okręgowy w Świdnicy oddalił pozew firmy Inkom Śląski, bowiem zdaniem składu sędziowskiego, roszczenia firmy się przedawniły.

Tymczasem sama budowa obwodnicy Wałbrzycha ciągnie się od wielu lat. Przed pięcioma laty Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na kary więzienia, zamienione później na kary finansowe, byłego prezydenta Wałbrzycha oraz jego współpracowników za nieprawidłowości przy prowadzeniu inwestycji.

Czytaj również

Absolutorium to formalność

Urodziny księżnej

Duda w Wałbrzychu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~wałbrzyszanin od urodzenia 1-04-2010 8:42
przynajmniej tyle dobrze, ale obwodnicy jak nie było tak nie ma. Zresztą co tu mówić o budowie obwodnicy, skoro władze miasta nie są wstanie wyegzekwować od ludzi za to odpowiedzialnych, należytego stanu ISTNIEJĄCYCH wałbrzyskich dróg. Nieusuwalna pani P..... szuka wszelkich możliwych kruczków prawnych i proceduralnych, żeby tylko nie załatwić tego co leży w jej gestii. Efekty takich działań widzą wszyscy i wałbrzyszanie i przy(e)jezdni. Dziura na dziurze i dziurą pogania, a my możemy w dalszym ciągu zaobserwować "naprawy" drogi wykonywane przez "fachowców" ubijających w dziurze asfalt nogą odzianą w gumowy but. Według mnie to są największe przewiny wałbrzyskich prezydentów. Utrzymywanie na stanowisku szefa od dróg nieporadnej pani P...... A może tak im jest wygodniej? mają na kogo spędzać winę za brak przyzwoitych dróg w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zagospodarowali teren

Popierają Dudę

Kosze przy szlakach

Mogli zrywać czy też nie?

Przyjedzie Duda