MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wyniki Toyota Basket Liga

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 19 listopada 2015, 12:39
Aktualizacja: 12:41
Autor: PAW
Szkolna Liga Koszykówki 2015/2016 po drugiej serii spotkań.

II kolejka w kategorii Gimnazja:

PG 11 – PG 1 27:14

To był pierwszy mecz, w którym trener Domaradzki chciał, aby pograła młodzież aktualnego mistrza ligi. W pierwszej kwarcie wystąpili zawodnicy z pierwszego składu, którzy zdobyli na tyle wysoką przewagę, że w kolejnych minutach meczu występowali zawodnicy z pierwszego roku gimnazjum. Trener się nie zawiódł na swoich młodych podopiecznych, którzy utrzymali prowadzenie do końca meczu. Dla gimnazjum ze Śródmieścia była to rozgrzewka przed kolejnym meczem o ważne punkty w tabeli.

PG BG – PG 6 8:10

Była to prawdziwa batalia o bardzo ważne punkty w końcowej tabeli. Od samego początku mecz był bardzo zacięty, może mało widowiskowy, ale za to trzymający w napięciu szczególnie trenerów swoich drużyn. Ostatecznie zwycięstwem mogła cieszyć się drużyna z Piaskowej Góry.

PG BG – PG 1 10: 12

Kolejny mecz za tzw. „cztery punkty”, ponieważ drużyny walczyły o swoje pierwsze zwycięstwo w lidze. Mecz tak jak wcześniejszy był bardzo nerwowy i wyrównany, żadna drużyn nie mogła wyjść na większa przewagę niż 4 pkt. Warto powiedzieć, ze w drużynie z Boguszowa w większości składu grają dziewczęta. Do końca ważył się wynik meczu, lecz 2 pkt. w tabeli głównej zainkasowała ze Śródmieścia.

PG 11 – PG 6 30:10

Ostatni mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż grały drużyny, które jeszcze nie przegrały w rozgrywkach, są derbami dzielnicy „Piaskowej Góry” i tym samym walczyły o pierwsze miejsce w tabeli. Od samego początku na parkiecie dominowała drużyna PG 11, która była bardzo dobrze nastawiona przez trenera do tego meczu. Widać było przewagę techniczną i taktyczną mistrza ligi nad PG 6. Drużyna trenera Domaradzkiego bezapelacyjnie wygrała w meczu na szczycie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zrezygnujcie z plastiku!

Wałbrzych z Kurdami

Porażka z Zastalem

Prezydent podsumował

To był popis!

Lepsi od Nysy

Koalicja zmobilizowana

Ciężki początek