Czytających: 5529

Wałbrzych: Wynik lepszy niż gra

Poniedziałek, 20 listopada 2023, 8:47
Aktualizacja: 9:00
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika, mimo przeciętnej pierwszej połowy, pokonali Mickiewicza Romus Katowice różnicą 17 punktów.

Po trzech minutach pierwszej kwarty Górnicy przegrywali z niżej notowanym rywalem 7-13. Już do końca tej kwarty nie udało się wałbrzyszanom odrobić strat i po 10 minutach było 17-21. Niewiele lepiej wyglądała gra Górnika w drugiej ćwiartce. Wprawdzie po rzutach Góreńczyka nasi doprowadzili do remisu po 25, ale w 16. minucie po celnej trójce Lewińskiego zrobiło się 30-37. Do przerwy nasi zniwelowali różnicę i przegrywali jedynie 42-44.

Wreszcie w trzeciej kwarcie podopieczni Andrzeja Adamka zaznaczyli swoją przewagę i wyższość. Dość szybko wyszliśmy na prowadzenie 53-48 i później utrzymywaliśmy bezpieczny dystans 5-9 punktów. Po 30 minutach było 65-58. Ostatnie 10 minut to już powiększanie przewagi przez biało-niebieskich. Ostatecznie wygrana różnicą 19 punktów i aż 5 zawodników Górnika zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową,.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych - Mickiewicz Romus Katowice 86-69 (17-21, 25-23, 23-14, 21-11)

Górnik: Niedźwiedzki 16 (11 zbiórek), Wilk 15 (5 zbiórek), Góreńczyk 14, Konrad Dawdo 12, Han 10 (6 zbiórek, 10 asyst), Jakóbczyk 7, Daniel Dawdo 4, Jackson 2, Durski 2 (6 asyst), Margiciok 2 (6 zbiórek, 5 asyst), Makarczuk 2.