Wałbrzych: Wygrany mecz juniorów, czekamy na decyzję z PZKosz'a

Niedziela, 27 marca 2011, 20:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 marca 2011, 12:58
Autor: MDvR
Juniorzy Górnika Wałbrzych chcąc awansować do ćwierćfinału Mistrzostw Polski musieli wygrać dwa spotkania z Zastalem Zielona Góra. Na wyjeździe niestety przegrali 77:100, u siebie byli górą wygrywając 83:80. Pozostaje jeszcze jedna szansa, aby zagrać dalej – czekamy na decyzję PZKosz'a w sprawie przyznania nam dzikiej karty.

Spotkanie rewanżowe z Zastalem Zielona Góra było bardzo zacięte. Pierwsza połowa należała jednak zdecydowanie do Górników, którzy w drugiej kwarcie prowadzili nawet kilkunastoma punktami. Do przerwy na tablicy wyników było 46:33. Po zmianie stron z lepszej strony zaprezentowali się goście, jednak ambitnie grający wałbrzyszanie nie pozwalali im na złapanie kontaktu. Ostatecznie trzecią kwartę wygraliśmy 19:18 i przed ostatnią ćwiartką prowadziliśmy różnicą 14 „oczek”. Wszyscy kibice, którzy myśleli, że jest już po meczu byli w wielkim błędzie. Przyjezdni rozpoczęli pogoń, ale na nasze szczęście doszli tylko do trzech punktów straty. Na finiszu z końcowego triumfu cieszyli się juniorzy Górnika Wałbrzych wygrywając 83:80.

Górnik Wałbrzych – Zastal Zielona Góra 83:80 (28:22, 18:11, 19:18, 18:29)

Górnik: Pawlikowski 24, Wieczorek 16, Murzacz 15, Pabisiak 11, Borkowski 9, Maryniak 3, Lewandowski 2, Hupało 2, Dereczenik 1, Dudka, Łozowicki, Rostkowski