Czytających: 5341

Radom: Wygrana przyszła w bólach

Czwartek, 21 grudnia 2023, 9:00
Aktualizacja: 9:17
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika po bardzo trudnym meczu pokonali w Radomiu miejscowego HydroTrucka 75–73.

Po 7 minutach i celnym rzucie za trzy punkty Zalewskiego mieliśmy remis po 11 i już ten wynik pozwalał wskazywać na to, że ten mecz może mieć wyrównany charakter do ostatnich sekund. Końcówka tej kwarty należała do miejscowych i to oni po 10 minutach prowadzili 22-17. W drugiej ćwiartce gospodarze prowadzili kilkoma punktami, a w 15. minucie po trójce Szymańskiego było już nawet 34-22 dla Radomia. Kolejne minuty były lepsze w wykonaniu Górnika, ale i taj do przerwy prowadzili rywale 45-39.

W trzeciej kwarcie wałbrzyszanie postawili sobie za cel zniwelowanie kilku punktów różnicy, ale nie pomagała im w tym fatalna skuteczność w rzutach za trzy punkty. Wystarczy powiedzieć, że w całym meczu na 23 próby Górnik trafił zaledwie dwukrotnie (bracia Dawdo). Mimo to w 28. minucie nasi osiągnęli cel i mieliśmy remis po 56. Końcówkę jednak znów lepiej rozplanowali miejscowi i to oni po 30 minutach prowadzili 61-56. W 33. minucie po trafieniu Jacksona znów mieliśmy remis, tym razem po 64, ale Radom odpowiedział trójką Laihonena i było 67-64. Na niespełna 2 minuty przed końcową syrenę przeciwnik prowadził 73-69. Najpierw Margiciok wykorzystał dwa rzuty wolne, później trafił Wilk i było po 73. W kolejnej akcji spudłował Williams, a faulowany w odpowiedzi został Jackson, który wykorzystał oba rzuty wolne i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie 73-75. Gospodarze mieli jeszcze okazję na odwrócenie losów pojedynku, ale za trzy spudłował Zalewski.

HydroTruck Radom - Górnik Zamek Książ Wałbrzych 73-75 (22-17, 23-22, 16-17, 12-19)

Górnik: Konrad Dawdo 15, Niedźwiedzki 13 (10 zbiórek), Daniel Dawdo 11, Jackson 10, Wilk 8, Han 5 (7 zbiórek, 6 asyst), Góreńczyk 4, Margiciok 4 (5 zbiórek), Durski 3, Jakóbczyk 2.