Czytających: 4059

REGION: Wygrana policjanta

Środa, 14 sierpnia 2019, 14:05
Aktualizacja: 15:30
Wałbrzyski policjant – sierż. szt. Paweł Głebocki – zajął pierwsze miejsce podczas Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Banku Spółdzielczego. W zawodach amatorów, które odbyły się w miniony weekend w Kamiennej Górze, udział wzięło 31 tenisistów i tenisistek z Dolnego Śląska oraz gościnnie z Opola.

W turnieju wystartowali miejscowi sportowcy oraz tenisiści z Krzeszowa, Lubawki, Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha, Świebodzic, Świdnicy oraz Opola. Rywalizacja podzielona była na trzy kategorie: +50 (dla zawodników powyżej 50 roku życia), Open (dla amatorów) oraz Super Open (dla zaawansowanych amatorów i byłych zawodników).

Nasz funkcjonariusz, który obecnie jest dzielnicowym Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, po zaciętej rywalizacji grupowej i pokonaniu w niej między innymi aktualnej Wicemistrzyni Polski Seniorów i Amatorów Malwiny Witek, dostał się do półfinału w kategorii Super Open, gdzie zwyciężył w trzech setach z Łukaszem Nowikiem z Wałbrzycha (6:2, 6:7, 10:7). W finale wałbrzyski policjant zmierzył się z Rafałem Kuniejem z Lubawki. To także było bardzo długie i emocjonujące spotkanie. Sierż. szt. Paweł Głębocki zwyciężył jednak w takim samym bilansie setów (6:2, 6:7, 10:7) i odebrał główną nagrodę zawodów.