Czytających: 4420

Wschowa: Wygrana młodziczek Mniszka ze Wschową

Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 13:16
Aktualizacja: 16:46
Koszykarki Mniszka Boguszów–Gorce wygrały ligowy mecz z WULKS Korona Wschowa 49:45.

Nasze dziewczęta wygrały 49-45 (8:8, 18:11, 8:15, 15:11).

Na 4 minuty przed końcem czwartej kwarty koszykarki Mniszka przegrywały 3 punktami i wtedy ciężar meczu wzięła na siebie już tradycyjnie Aleksandra Mazurek, wykonując ważny celny rzut z dalekiego półdystansu. To przełamało kolejną zawodniczkę trenera Mateusza Mikosika - Natalię Sobinę, która w sytuacji 1 na 1 przechwyciła piłkę, przekozłowała całe boisko i zdobyła 2 cenne punkty. Następna identyczna sytuacja w wykonaniu „Mazura”-najskuteczniejszej zawodniczki Mniszka i kolejne punkty dla zespołu. Dzielne dziewczęta do końca meczu nie odpuściły i ostatecznie wygrały 4 jakże ważnymi dla klubu punktami.

Mniszek: Mazurek Aleksandra (27), Hałubek Wiktoria (8), Sobina Natalia (5), Rogowska Klaudia(4), Lorenz Aleksandra (2), Monika Dyc (2), Kowalczyk Marika (1), Pawlos Aleksandra (0), Nowopolska Dominika(0), Staranowicz Natalia (0), Biała Patrycja (0), Pietrzak Ewelina (0).