Wałbrzych: Wygrana Górników po zaciętym boju

Niedziela, 6 marca 2011, 17:27
Aktualizacja: 19:44
Autor: MDvR
Juniorzy wałbrzyskiego Górnika wygrali po niezwykle interesującym i zaciętym spotkaniu z ekipą Chromika Żary 72:69.

Początek spotkania nie należał do naszych zawodników, którzy zagrali kiepsko w ataku, przegrywając pierwszą kwartę 9:15. W drugiej odsłonie nasza ofensywa wyglądała już lepiej, jednak wciąż o włos lepsi byli przyjezdni, którzy wygrali te rozdanie 19:16, schodząc do szatni przy prowadzeniu 34:25.

Po zmianie stron nadeszło przebudzenie gospodarzy, którzy niczym nie przypominali drużyny z pierwszych minut spotkania. Uskrzydleni ogłuszającym dopingiem kibiców, walecznie grający biało-niebiescy, wyrównali stan rywalizacji w 5 min. trzeciej kwarty. Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Obie drużyny zdobywały punkt za punktem. Na minutę przed końcem meczu na tablicy wyników widniał remis. Juniorzy mieli dużo szczęścia, ponieważ pod koniec zawodnicy z Żar nie trafiali rzutów osobistych, które mogłyby przyczynić się do porażki Górnika.

Górnik Wałbrzych – Chromik Żary 72:69 (9:15, 16:19, 27:18, 20:17)

Górnik Wałbrzych: Maryniak (17), Wieczorek (16), Pawlikowski (15), Murzacz (10), Pabisiak (6), Łozowicki (3), Borkowski (3), Dereczenik (2), Lewandowski, Dudka, Hupało, Grabka

Chromik Żary: Mulawa (21), Barcz (15), Kondratowicz (13), Rak (11), Magierski (5), Lis (4), Rakostorian