Czytających: 4737

Świdnica: Wygrana Górnika w Świdnicy

Wtorek, 27 lipca 2010, 14:36
Aktualizacja: Środa, 28 lipca 2010, 13:15
Górnik już jutro zagra ostatni mecz kontrolny przed inauguracją II–ligowych rozgrywek
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika tym razem pokonali w Świdnicy miejscową Polonię/Spartę 2–1. Nasz zespół zaprezentował jednak dość przeciętną dyspozycję podczas tej gry towarzyskiej.

Do rozpoczęcia sezonu w II lidze coraz mniej czasu. Nasi ligowcy grają ostanie mecze kontrolne, a trener Robert Bubnowicz stara się dopasować optymalne ustawienie drużyny.

W Świdnicy nasi zmierzyli się z III-ligową Polonią/Spartą. Dosyć szybko wałbrzyszanie objęli prowadzeni po golu zdobytym przez Kornela Dusia, który wykorzystał dośrodkowanie Jana Rytki. Kolejna akcja biało-niebieskich zakończyła się powodzeniem. Tym razem w polu karnym faulowany był Daniel Zinke, a Marcin Morawski pewnie wykorzystał jedenastkę. Polonia mogła pokusić się o zdobycie choćby kontaktowego gola, ale skuteczności w pierwszych 45 minutach zabrakło Sobczykowi i Śmiałowskiemu.

W drugiej połowie gospodarze wyszli na plac gry w zupełnie zmienionym składzie. Trener miejscowych dał pograć drugiej jedenastce. Mecz nadal był w miarę wyrównany. W tym czasie wpadł tylko jeden gol. Honorowego gola w 71. minucie zdobył po indywidualnej akcji Gawryszewski.

Już jutro wałbrzyszanie na stadionie na Nowym Mieście rozegrają kolejny mecz sparingowy. Ich rywalem będzie beniaminek III ligi Twardy Świętoszów. Początek zawodów o godzinie 17.00.

Polonia/Sparta Świdnica – Górnik Wałbrzych 1-2 (0-2)

Górnik PWSZ: Jaroszewski –Wojtarowicz, Wepa, Protasiewicz, D.Michalak - Kłak, Morawski, Rytko, Linke - Moszyk, Duś oraz Główka, Łaski, Orzech, Tobiasz, G.Michalak, Janik