Czytających: 3873

Europa: Wychowankowie Zagłębia walczą w kraju i zagranicą

Czwartek, 1 marca 2012, 11:24
Aktualizacja: 11:25
Zapaśnicy niegdyś reprezentujący wałbrzyskie Zagłębie zaliczają się do krajowej czołówki. Kilku z nich wzięło udział w turniejach zapaśniczych.

W Danii w kategorii 60 kg walczył Dawid Tejchman, który zajął tam 8. pozycję.

W międzynarodowym turnieju, który odbył się w Sofii, w kategorii 74 kg Julian Kwit przegrał z Litwinem Valdemarasem Venckaitisem i został sklasyfikowany na 23. miejscu. Znacznie lepiej podczas tego turnieju spisał się Tomasz Świerk w kategorii 66 kg, który pokonał Sasuna Chambaryana z Armenii, ale w 1/8 uległ Paota Bakuridze z Gruzji. Polak zajął 10. pozycję. Sylwester Charzewski w tych samych zawodach pokonał Turka Gunala Abdulsameta, ale następnie przegrał z Gruzinem Bakuridze i został sklasyfikowany na 11. miejscu, tuż za Świerkiem.

Nasi reprezentanci wystąpili jeszcze w turnieju w Oslo. W kategorii 66 kg Świerk zajął 4. miejsce, a walkę o brąz przegrał z innym Polakiem. Natomisst Julian Kwit w kategorii 74 kg nie miał sobie równych i po wygraniu 6 walk został triumfatorem tego turnieju.