MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Wyburzenia w Walimiu

Wiadomości: REGION, Walim
Niedziela, 8 grudnia 2019, 9:49
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2019, 8:49
Autor: red
Fot. Krzysztof Kwiatkowski/facebook
Jak informuje starosta Krzysztof Kwiatkowski ruiny po zakładach włókienniczych w Walimiu zostaną wyburzone.

Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami dwie ściany po dawnym zakładzie zawaliły się. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
- Trwają prace wyburzeniowe w Walimiu na terenie byłych zakładów ZPL. Na czas prowadzenia robót została ze względów bezpieczeństwa wyłączona część drogi wojewódzkiej 383 - ul. Kościuszki w Walimiu. Teren ZPL jest bardzo trudny ze względu na liczne tunele techniczne , piwnice i konstrukcje budowlane, w tym szyby windowe. Bardzo proszę o nie wchodzenie i wjeżdżanie samochodami. Ryzyko jest nadal bardzo duże, objazd przez ul. Różaną to tylko kilkanaście metrów dalej - informuje na swoim profilu społecznościowym starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

11
48%
Cieszy
2
9%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
17%
Złości
5
22%
Przeraża

Czytaj również

Wehikuł czasu na „Witoldzie”

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Będą współpracować nadal

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Kwiećień 8-12-2019 11:30
Powiadomcie pana łukasza by tam polatał przed wyburzeniem i nawymyślał jakieś bajki wojenneo_powojenne dla baranów.
~Antek 8-12-2019 14:59
Teraz się Starosta uaktywnił, a co robisz do czasu katastrofy oczywiście NIC
~Mat 8-12-2019 15:02
do: ~Antek (14:59)
a gdzie byli wszyscy starostowie od 2000 roku ? Zakładów już wtedy nie było.
~Mat 8-12-2019 15:00
Pozostałość po tym zakładzie już dawno powinny być zburzone. Zakłady zostały zlikwidowane przecież ponad 25 lat temu. W dużym mieście powstałyby lofty, ale na takim zadupiu, nikt nie kupiłby drogiego apartamentu. Teraz na działce po tych zakładach powinna dominować mieszkaniówka albo turystyka.
~Aryck Nusbacher 8-12-2019 17:13
do: ~Mat (15:00)
To był zabytek techniki. Nie było zgody na jego wyburzenie - Wojewódzki Konserwator Zabytków miał nadzieję, że kupi to ktoś, któremu będzie mógł postawić warunki jakie musiałby spełnić przyszły właściciel podczas remontu tego obiektu.
~Józwa 9-12-2019 16:40
do: ~Aryck Nusbacher (17:13)
Interesy Konserwatora i społeczny często są rozbieżne.Teraz też tak było. Konserwator jakby mógł, to wszystko uczyniłby zabytkiem - w ślad za tym idą pieniądze dla urzędu. Trzeba zmienić prawo. Parametr wieku ponad 50 lat jest zbyt mało restrykcyjny. Na tej zasadzie, np. Szwajcaria albo inny kraj gdzie nikt nie burzył budynków od lat, byłaby jednym wielkim zabytkiem.
~Mieszkaniec 8-12-2019 16:54
A kto zaczął wyburzac jak nie miejscowe lumpy rzeby mieć na jabola
~Kawka 8-12-2019 21:00
do: ~Mieszkaniec (16:54)
Przepraszam bardzo, ale w wyburzaniu ściany zabytkowej przy ul. 3 Maja miał swój udział Pan starosta. A kto nie zadbał o zabezpieczenie terenu ruin po byłych zakładach? Ano wójt, który walcząc o stołek twierdził, że "nie stać nas na ruiny w centrum Walimia" I co zrobił? Czekał aż wszystko się zawali. A wygodną wymówką było i jest, wbijanie w głowy mieszkańców, że to teren Gminy Warszawa. Jednak z łatwością wytykał poprzednikowi bezradność w tej sprawie.
~Mat 8-12-2019 21:51
Walim po likwidacji resztek przemysłu może funkcjonować wyłącznie jako miejscowość turystyczna korzystająca z bliskości gór i sztolni oraz być sypialnią dla dojeżdżających do pracy gdzie indziej. Wadą obecnej zabudowy jest brak przestrzeni i ciasna zabudowa. Działka po zakładach lniarskich daje szansę na stworzenie ciekawej architektury - mieszaniny rozmachu i klimatu. Jak czytam o jakiejś zabytkowej ścianie, to zbiera mnie na wymioty. J..ł pies takie zabytki. Dobrze że ją zburzyli.
~SkS 9-12-2019 17:42
do: ~Mat (21:51)
To zwymiotuj miernoto i naucz się czytać ze zrozumieniem. Przecież nikt nie ubolewa, że ścianę zburzono, jedynie pisze o fakcie. A Twoje wypociny na temat ciasnej zabudowy i tak oklepanej już turystyki, bez turystów, rzeczywiście wywołują odruch wymiotny. Bieda tu aż piszczy, taki dochód przynosi mieszkańcom ta turystyka.
~Mat 9-12-2019 19:32
do: ~SkS (17:42)
Jeśli wszyscy są takimi wujami jak ty, to Walim nie ma perspektyw. Bieda piszczy wuju, bo trza dupę ruszyć za pracą, a ty jako homo sovieticus czekasz aż ci fabrykę wybudują 10m od domu i jeszcze może żonę z przydziału dadzą. Turystyka lub praca z dojazdem i koniec. Ale do tego trzeba przyjaznej atmosfery - turystę zachęcić , i to nie chamstwem, sinym nosem i ględzeniem tylko uśmiechem, optymizmem i zadbanym obejściem. Tylko nie zwymiotuj, wuju ze złości.
~SkS 9-12-2019 21:32
do: ~Mat (19:32)
Oj oj miernotę zabolała prawda. Poziom twojej wypowiedzi sięga rynsztoka. Niemcy wybudowali zakład po to, by mieszkańcom żyło się lżej. Ty natomiast wysłałbyś ludzi "na roboty" do Berlina, bo muszą "ruszyć tyłki". Takie tumany jak Ty doprowadziły przemysł w naszym kraju do unicestwienia i nawet ruin nie potrafili usunąć, straszą od lat i stwarzają zagrożenie. W jakim celu utrudniać mieszkańcom życie? Walim żył kiedy istniał zakład pracy, dzisiaj umiera. Turystyka to nie jest przyszłość, bo tu nie ma turystyki. A ty jeśli chcesz, to zachęcaj turystę, stwarzaj tę atmosferę uśmiechem, optymizmem, twoja jasna cera, bielusieńki nosek i zadbane obejście przyciągną turystów, jesteś idealnym kandydatem na mieszkańca Walimia. Bo my tak właśnie wyglądamy jesteśmy biali, uśmiechnięci, trzeźwi i mili. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś te sine nosy, ględzenie i chamstwo. Nie obrażaj Walimiaków miernoto.
~Mat 10-12-2019 10:54
do: ~SkS (21:32)
To nie był opis Walimiaków, to był opis ciebie. A twoja podprogowa fascynacja Niemcami wynika z kompleksów zbieracza szparagów. To że budowali oni w każdym miasteczku mały zakład wynikało z wyzwania tamtych czasów. Teraz jest globalizacja i nikt nie buduje w każdym mieście fabryki telewizorów. Mówię prostym językiem, żebyś zrozumiał.
~Jan 9-12-2019 17:34
Prawda jest taka ; Polacy nie potrafią rządzić , wybudować np podobnego zakładu a w dodatku nie potrafią nawet zburzyć i doprowadzić teren do porządku , dla porównania PKB Niemiec jest 10 razy wyższe od Polski , w tym połowa PKB polski jest wytworzona przez państwa zachodu amen ,,, stąd ten nieład i ,, dziadostwo,, przykre ale prawdziwe
~olo 9-12-2019 21:59
Do Mat , jak turystyka w Walimiu jak jest tylko jedna restauracja kilka domów jednorodzinnych i reszta to blokowiska poniemieckie ,był zakład który zatrudniał około 1000 osób a sztolnie zatrudniają około 10 osób

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie na skrzyżowaniu

Chcą pieniędzy na stadion

Wsparcie dla inwestycji

Przelew dla Wałbrzycha

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha