MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Wybrali nową przewodniczącą i wiceprzewodniczącego

Wiadomości: REGION, Szczawno Zdrój
Niedziela, 3 kwietnia 2016, 6:40
Aktualizacja: 7:55
Autor: red
Fot. red.
W czwartek 31 marca odbyła się sesja Rady Miejskiej w Szczawnie–Zdroju, a najważniejszym jej punktem był wybór Przewodniczącego Rady Szczawna–Zdroju.

Przypomnijmy, że dotychczasowa przewodnicząca Marzena Sobczyk złożyła rezygnację z tej funkcji na poprzedniej sesji rady. W drodze zgłaszania kandydatur wyłoniono 2 osoby - radnego Adama Jeningsa, który pierwszy raz jest w radzie z komitetu KWW Marka Fedoruka oraz radnej Ramony Bukowskiej-Mucha, która w radzie jest 2 kadencję, a wcześniej pełniła funkcję przewodniczącej komisji rewizyjnej. W wyniku tajnego głosowania, stosunkiem głosów 7:8 nową przewodniczącą została Ramona Bukowska-Mucha.

W trakcie sesji nastąpiło również na wniosek 8 radnych odwołanie wieloletniego wiceprzewodniczącego rady Józefa Kaczanowskiego i zaszła konieczność wyboru nowego wiceprzewodniczącego. Radni dwukrotnie próbowali wycofać ten wniosek, ale bezskutecznie. Najpierw został zgłoszony tylko jeden kandydat na tę funkcję - Jarosław Stachowiak. Po zamknięciu listy oraz po wydrukowaniu już kart do głosowania przez komisję skrutacyjną, zgłoszono niespodziewanie nową kandydaturę. Radny Adam Jenings sam siebie zgłosił na to stanowisko. Nowa przewodnicząca zgodziła się, by głosować na dwóch kandydatów. Dla Adama Jeningsa start na wiceprzewodniczącego zakończył się niepowodzeniem i stosunkiem głosów 7:8 przegrał z Jarosławem Stachowiakiem.

Czytaj również

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Kamera im pomoże

Asfalt na obwodnicy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Rysiek 2-04-2016 19:27
Brawo wulkan intelektu brawo rada miejska
~geol 3-04-2016 20:52
Degrengolady ciąg dalszy ....
~red 4-04-2016 22:22
Szkoda tej fajnej miejscowości...widać, że dla niektórych polityka i układy są nadal ważniejsze niż dobro mieszkańców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Raport prezydenta

Minister w Wałbrzychu

Robią testy przesiewowe

Przedszkola ruszą tylko częściowo