MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Wyborcza loteria

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Czwartek, 9 lipca 2020, 6:43
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2020, 9:12
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W dniach 7–8 lipca Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski spotykał się z dziennikarzami w regionalnych delegaturach urzędu.

W środę wojewoda zawitał do Wałbrzycha, gdzie w delegaturze Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Wałbrzychu, w sali paszportowej, odbył się briefing prasowy. Spotkania dotyczyły rządowej akcji profrekwencyjnej "Bitwa o Wozy" oraz finansowej walce ze skutkami epidemii.

Swoistego rodzaju loteria frekwencyjna budzi spore kontrowersje. Według zasad konkursu do wygrania jest 49 wozów strażackich. Biorą w nim udział gminy do 20 tys. mieszkańców. Warunkiem zwycięstwa jest odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza. Wyjątkiem są tu jednak gminy, które w pierwszej edycji akcji samochody otrzymały.
- Zmiany, które nastąpiły w drugiej edycji konkursu dotyczą podziału administracyjnego. Mamy więc nie 16, a 49 samochodów, bo w grę wchodzi podział z poprzedniego wieku. Nie mogą takiego samochodu otrzymać gminy, które już wygrały w I edycji, ale to Wałbrzycha nie dotyczy. Warunki są bardzo proste. Ta gmina, która ma najwyższą frekwencję, dostaje wóz bojowy – mówił Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski.

W pierwszej edycji promesy na zakup pojazdów trafiły do 16 gmin. Każdy samochód kosztował rząd niemal 800 tysięcy złotych. Frekwencja wyborcza, która wystarczyła do zwycięstwa, wahała się między 67 a 86 procent.
- Drugą kwestią, którą chcę poruszyć, to pieniądze dla samorządów. Mowa o funduszu, który ma pomóc w walce z COViD-19. Jeżeli w którejkolwiek gminie nastąpi tąpnięcie we wpływach z podatków, to będzie z czego wyrównać, tak żeby nie zmuszać włodarzy samorządowych do cięcia w wydatkach inwestycyjnych – mówi Wojewoda.

Ideą wyjścia z kryzysu związanego z epidemią, która ma przeciwdziałać recesji na rynku, jest wizja ciągłych inwestycji. Przykładem ma być rząd, który nie ucieka od wydatków inwestycyjnych.
- Jeżeli, mówimy o tarczy, to sam powiat wałbrzyski włącznie z miastem otrzymał ponad 30 milionów złotych. Sam Wałbrzych dostał ponad 24 miliony. Nawet najmniejsze gminy dostawały po pół miliona złotych. To jest, więc znacząca pomoc – dodał Jarosław Obremski.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
2
14%
Hahaha
4
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny straci mandat?

Uważajce podczas kąpieli

72–latek zabił swoją konkubinę

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~KPK 9-07-2020 12:00
Wszystko to bez pokrycia, bo czeki są jak będą kiedyś pieniądze, reszta to korupcja wyborcza.
~KPK 9-07-2020 12:00
https://demotywatory.pl/5009821/Jak-dziala-propaganda-Przyklad--Jezdzisz-po-kraju-z-czekami
~już wyjesz trollu?:) 9-07-2020 14:09
do: ~KPK (12:00)
Korupcja? Koniecznie musisz to zgłosić organom ścigania. No taaak, przecież jesteś tylko świrem , który wypisuje te bzdury w ilościach graniczących z obłędem:)
~ja 9-07-2020 15:08
Wyborcza korupcja. Prokuratura jest w grupie kurczowo ściskającej władzę więc po co cokolwiek tam zgłaszać i tak oddalą.
~wyborcza korupcja 9-07-2020 15:11
Wóz strażacki?? Ja tam wolę 100 drzew od mojego ukochanego Romana Szełemeja! TRZA nam takich prezentów z budżetu miasta!;)
~Astro 9-07-2020 20:46
Przy pędzlu mi lata kogo ludzie wybiorą-głosować nie zamierzam.Ale oglądając pseudo debaty i wýstąpienia obydwóch -nie ma kogo wybrać a wybierając mniejsze zło (któregokolwiek z nich) to jakby rzucić granat i czekać co będzie. Program Trzaskowskiego to co kilka zdań użyć słowa"kręgosłup","kaczyński","pis" i "mamy dość" oraz filmowy uśmiech i żadnych konkretów.Duda też leci po PO ale swym zdecydowanym tonem i rzeczowymi odpowiedziami zawierającymi konkretne plany i liczby przyciągnie większość.
~wyborca 10-07-2020 8:44
Jedna wielka ściema!!!
~Astro 10-07-2020 11:54
Nie rozumiem dlaczego ludzie na stałe mieszkający za granicą mają mieć wpływ poprzez głosowanie na to co ma być w Polsce.Czują się Polakami ok. Ale skoro zdecydowali się z różnych powodów żyć za granicą nie powinni mieć wpływu na nas tu żyjących. To bardzo duża liczba polonii która może mieć wpływ na wyrównane szanse obu kandydatów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Inkubator do końca roku

Śmiertelny wypadek

Jaki jest stan gminy?

Remontują drogę

Aktywna Jedlina