MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

WWSZiP rozpoczęła rok akademicki w sali Balowej zamku Książ

Wiadomości: Wałbrzych/Książ
Niedziela, 25 września 2011, 7:29
Aktualizacja: 11:58
Autor: Sven
Fot. Sven
W obecności wielu gości, kadry dydaktycznej i studentów Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości rozpoczęła kolejny rok akademicki.

W Sali Balowej w Książu WWSZiP zainaugurowała szesnasty rok akademicki. W uroczystości wzięli udział liczni studenci i absolwenci oraz licznie przybyli goście, między innymi biskup świdnicki Ignacy Dec, poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka, poseł Wiesław Kilian, prezydent Roman Szełemej, przedstawiciele rady miejskiej i powiatowej, samorządowcy z gmin powiatu wałbrzyskiego, prezesi i dyrektorzy wałbrzyskich firm i instytucji.

Rektor uczelni, prof. zw. dr hab. inż. Rafał Krupski, w przemówieniu inauguracyjnym powiedział mówił: - To już szesnasta inauguracja roku akademickiego w naszej uczelni. W 1996 roku zaczynaliśmy w wynajętych salach na Piaskowej Górze z kilkudziesięcioma studentami. Dzisiaj mamy pełne uprawnienia do nadawania tytułu magistra na dwóch kierunkach, a w sumie mamy sześć kierunkach na dwóch wydziałach, są to: Wydział Zarządzania, administracji i informatyki oraz Wydział Nauk społecznych i zdrowia. Mamy także zaplecze w postaci dwóch dobrze wyposażonych budynkach.

W ostatnich latach w WWSZiP studiowało w każdym roku akademickim około trzech tysięcy studentów. Do tej pory dyplomy uzyskało 9267 osób, w tym 1063 osoby ukończyły studia z tytułem magistra. Ponadto osiem tysięcy osób ukończyło różne studia podyplomowe. W sumie daje to liczbę 17267 absolwentów. WWSZiP to także Uniwersytet Trzeciego Wieku, w zajęciach którego uczestniczyło już ponad tysiąc osób, działalność na rzecz dzieci i młodzieży oraz charytatywna.

Przed szkołą, jak zresztą przed wszystkimi wyższymi uczelniami w Polsce, trudny okres. Niż demograficzny i coraz gorsze wyniki matur powodują spadek potencjalnych studentów. Według prognoz za piętnaście lat, liczba studentów w Polsce spadnie o 45 % w stosunku do roku 2005.

W rozpoczętym już, ale i w następnych latach akademickich życzymy studentom i wykładowcom wszystkiego najlepszego.

Czytaj również

Petycja do prezydenta

Joga na trawie

Zagrożenie dla rozwoju

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~uczestnik 25-09-2011 11:34
Wziął też udział poseł Wiesław Kilian, kandydat na senatora z ramienia Platformy Obywatelskiej
~- 25-09-2011 19:14
ja również, ale zauważam że poziom jest taki sam jak na każdej uczelni-program ten sam, ale dużo zalezy od samego studenta co on soba reprezentuje- magisterkę robiłem we wrocławiu i wcale poziom zdobyty tutaj mnie nie dyskwalifikował ani w tyle nie byłem, więc po co takie gderanie.
~turysta z Książa 25-09-2011 19:20
A ja widziałem jednego kolesia-studenta tej pseudouczelni w Książu. Ćwok się ubrał na immatrykulację w garnitur i adidasy. Normalny wieśniak.
~obserwator_sceny 25-09-2011 19:22
Pytanie tylko czy poseł Wiesław Kilian wziąłby udział w immatrykulacji nowego roku akademickiego gdyby nie był kandydatem do Senatu. Wybory za pasem, więc trzeba się pokazać. Żenada...
~ 25-09-2011 20:03
A ja znam parę osób które kończyły tą uczelnię i muszę powiedzieć, a raczej napisać, że są w śród nich osoby naprawdę dobrze wykształcone, ale tego chcieli, a jak ktoś chce tylko papier to zdobędzie go na każdej uczelni. I tu proszę o nieobrażanie absolwentów tej szkoły, przez osoby które nie mają z nią nic wspólnego.
~do wałbrzyszka 26-09-2011 10:09
zaznaczajcie w tylule,ze jest foto,bo czasami wchodze tylko na zdjecia patrzec.pzdr

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych spadł w rankingu

72–latek zabił swoją konkubinę

Pójdą na Jasną Górę

Dobrana para...

Bezpieczeństwo w wakacje