MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wspominali Moniuszkę

Wiadomości: Wałbrzych/Szczawno-Zdrój
Poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:11
Aktualizacja: Wtorek, 25 czerwca 2019, 9:12
Autor: red
Fot. Zespół Szkół Muzycznych
Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu, rok szkolny 2018/2019 zakończył niezwykłym koncertem, który odbył się w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju.

W programie koncertu znalazły się fragmenty z oper Stanisława Moniuszki oraz jego pieśni. Wykonawcami byli Olga Ksenicz – sopran, która zastąpiła w ostatniej chwili chorą Agnieszkę Sokolnicką oraz Wojciech Sokolnicki – tenor. Ci ostatni są absolwentami Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu i są dumą oraz wspaniałymi ambasadorami szkoły muzycznej i miasta Wałbrzycha.

Arie i pieśni zaśpiewane przez Wojtka Sokolnickiego wywołały ogromne wzruszenie i cudowne emocje wśród słuchaczy. Występ solistów urozmaiciły grupy taneczne złożone z uczniów różnych klas, a przygotowane przez Grażynę Wołkowską. W pięknych, stylowych strojach został wykonany przez tancerzy polonez, mazur oraz tańce góralskie. Solistom i tancerzom akompaniowała Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.

Koncert, który prowadziła Edyta Sługocka odbył się przy wypełnionej przez publiczność sali teatru. Oklaskom nie było końca… Uczniowie i pedagodzy Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu godnie uczcili 200-lecie Urodzin swojego Patrona - wielkiego Polaka i Ojca Opery Narodowej.

Dyrekcja szkoły składa podziękowania Dyrekcji Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju za umożliwienie zorganizowania koncertu w pięknej sali teatru.

Projekt koncertu dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz budżetu Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejne odkrycie

Wałbrzych w Gruzji

Zmodernizowany oddział

Mozil to klasa

Po pieniądze na kulturę

Kryminalne opowieści

Prosto w radiowóz

Fundacja Tokarczuk