MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Wspólnymi siłami posprzątamy Wałbrzych

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 6 kwietnia 2016, 17:00
Aktualizacja: 18:47
Autor: PAW
Fot. PAW
Już w najbliższą sobotę 9 kwietnia odbędzie się w Wałbrzychu wielka akcja zatytułowana „Czysty Wałbrzych".

Specjalnie dla uczestników organizatorzy przygotowali 17 punktów, w których będą dystrybuowane narzędzia, worki na odpady i rękawice robocze.
- Liczymy na duże zainteresowanie ze strony szkół, instytucji, ale również szeregowych mieszkańców – mówi prezydent Roman Szełemej. – Chcemy posprzątać miasto po zimie. Mamy już kilkuletnie doświadczenie. W tym roku mamy także miłe akcenty – będziemy sprzątającym wręczać przypinki z logo akcji, a także sadzonki bratków.

Sadzonki będą rozdawane na placu Magistrackim w sobotę 9 kwietnia o godzinie 12.00. Do rozdania jest 2500 sadzonek.

Tymczasem jeśli chodzi o samo sprzątanie, to warto wiedzieć, że w każdym ze specjalnie oznakowanych punktów będzie oczekiwała osoba przygotowana do wydawania i odbierania narzędzi. Po zakończonej akcji wszystkie worki z odpadami należy ustawiać przy punktach segregacji śmieci lub przy krawędzi jezdni głównych ciągów komunikacyjnych.
- Już otrzymaliśmy zgłoszenia od szkół, bibliotek i ZUS-u na taki sprzęt i worki – mówi Jerzy Radziuk z ZDKiUM. – Sprzątanie potrwa od 9.00 do około 13.00. W kolejnych dniach worki zostaną uprzątnięte i wywiezione. Worki są w tym roku wyłącznie żółte.

Punkty dystrybucji narzędzi, worków na odpady i rękawic roboczych:

ul. 1-go Maja – Wyższa Szkoła
ul. Bystrzycka (przy basenie) kierunek Osiedle Górnicze
Park Sobieskiego – ul. Kunickiego (przy byłym UOP)
ul. Wrocławska „Witacz” (zatoka autobusowa)
ul. Długa – parking „Kaufland”
skrzyżowanie ul. Pocztowej z ul. 11-go Listopada (teren po byłym budynku)
skrzyżowanie ul. 11-go Listopada z Pl. Górnika (skwer)
ul. Chopina – przy Hali Lekkoatletycznej
ul. Wyzwolenia – przy pomniku Trudu Górniczego
ul.1-go Maja / ul. Kasztanowa – parking
ul. Świdnicka – „Biedronka”
ul. Andersa 48 – przy MZB
skrzyżowanie ul. Orkana z ul. Warszawską (przy pawilonie handlowym)
ul. Podwale – „LIDL”
ul. Podwale – „Biedronka”
ul. Palisadowa – „Polo Market”
ul. Kusocińskiego – „Biedronka”

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Posprzątali górę

Świebodzice mogą – Wałbrzych się nie decyduje

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~dzidek 6-04-2016 16:44
A za co biorą pieniądze firmy sprzątające?
~NIE 6-04-2016 17:16
NIE, NIE, NIE, nie biorę udziału, ja nie śmiecę, nie będę zbierać za brudasów, posprzątam swoje cztery kąty, a nie park dla żula, który za chwilę przyjdzie i sie wyrzyga, od porządku w mieście są firmy, które biorą kasę
~łozo 6-04-2016 17:19
a moze zróbmy jeden dzień otwarty służby zdrowia, żeby przez 24 h przyjmowali za darmo i bez skierowań lekarze wszystkich specjalizacji, wszystkie szpitale i przychodnie, raz w roku bezpłatne profilaktyczne badania, porady i usługi prawne, itp...
~podatnik 6-04-2016 18:50
dzidziek zadal pytanie za 100 punktow. Ja tylko czekam na reforme wymiaru sprawiedliwosci bo wtedy bedzie mozna b.szybko, tak jak na demokratyczny kraj przystalo, zrobic porzadek z nasza lewacka gmina wytaczajac jej proces zbiorowy o nierzetelne wywiazywanie sie z obowiazku utrzymania czystosci na swoim terenie ktory jest totalnie zasyfiony.Prosze nie zwalac winy za zasyfianie na mieszkancow bo i bez nich przyroda by zrobila swoje; mury , tynki i glebe rozpuszcza powoli woda a pyl rozwiewa wiatr. Mieszkancow powinna odstraszac od smiecenia wspaniala straz miejska a nie robi tego zbyt wydajnie. Typowe dla lewactwa; piekne hasla na ustach, aktyw robi akcje a rezultat jest taki ze zyje sie ch..owo w tym syfie, bo nawet lewckie wladze nie wiedza ze da sie inaczej.
~v7 6-04-2016 18:51
Sadzonki, to jest najlepsze, pamiętam jak klasa średnia W-cha wysyłała patologię z rynku po sadzonki, bo za darmo, a jedna osoba po sztuce dostawała, cyrk na kółkach :D żenada i upadek społeczeństwa, co za free, to ten co ma, to mało nóg nie połamie haha.
~żul 6-04-2016 20:04
Łezka się w oku zakręciła,te dawne szkolne przymusowe czyny społeczne...
~fido 6-04-2016 21:01
Jak by ludzie nie syfili to by nie trzeba było sprzątać. Ale niestety my Polacy w tych sprawach jesteśmy trochę upośledzeni. Lepiej śmieci wywalić do lasu niż do śmietnika wrrr.
~puc 6-04-2016 21:46
Brak słów,byłam 10 godzi w pracy i jeszcze mam iść w sobotę, gdzie są bezrobotni, co żyją z moich podatków, Mops?????? Może ci co sprzątają zaczną wykonywać moją pracę, skoro ja mam robić za nich!!! Panie prezydencie trochę szacunku, my nie mamy gosposi do domu a mój mąż nie zarabia 10 tyś, więc ja też muszę pracować, proszę wysłać swoją rodzinę
~A to ciekawe... 6-04-2016 22:21
dzidek bardzo dobre pytanie. Pytanie do Szełemeja. Pytam się przy okazji kiedy posprzątana zostanie z mułu i gliny ulica Sawickiej i Kuźnicka po wymianie kanalizacji. Zarządcą tych ulic jest gmina Wałbrzych. Niech któryś z urzędników jaśnie szanownych tam się wybierze. Czekam na reakcję ZDiKUM.
~!!!!! 7-04-2016 13:48
Na zdjęciu załączonym do tej wiadomości jest hasło: SZANUJĘ, WIĘC SPRZĄTAM. Te śmieci, które się walają po mieście to nie wina bezpańskich psów, czy też przelatujących ptaków, to wina niektórych mieszkańców, co są w stanie narobić we własne gniazdo. Dlatego powinno się tych ludzi nauczyć, że SZANUJĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ. Ale jak mówi powiedzenie, że starego psa nowych sztuczek się nie nauczy, tak tych co śmiecą nie oduczy się złego przyzwyczajenia, a najgorsze jest to, że od takich "dobrych" przykładów uczą się ich dzieci i historia się będzie powtarzać. Niemniej Ci co odpracowują zadłużenie dla miasta winni to robić właśnie sprzątając tereny gminy, co by nie było 10 zyli na godzinę, to jak na Wałbrzych nie jest zły zarobek. Reasumując: jak nie naśmieciłem, to nie będę po kimś sprzątał!!Proste
~Das 7-04-2016 14:30
JA PÓJDĘ POSPRZĄTAĆ BO JA TUTAJ MIESZKAM I KOCHAM SWOJE MIASTO I CHCĘ ABY BYŁO ŁADNE, MAM GDZIEŚ INNYCH I NIE PATRZE AŻ SAMO SIĘ ZROBI.
~GG 7-04-2016 14:44
Komuna wróciła. W służbie pana prezydenta, który tracąc grunt pod nogami próbuje cudzymi rękami poprawić notowania PO.
~Tmk Do: Das 7-04-2016 16:15
Skoro nie patrzysz az sie samo zrobi, to mam takie pytanie: ile razy w roku sprzatasz miasto?
~emigrant 7-04-2016 19:11
Kolega Das powinien jeszcze, aby byc konsekwentym, zabrac sie jesczce do wyreczania gminy w jej innych zadaniach. Najlepiej niech pisze po nocach projekty, moze cos skapnie prezydentowi i wtedy usmiechnie sie w nagrode.
~Do emigranta 8-04-2016 9:22
O miasto trzeba zadbac i korona nam nie spadnie, jesteś żałosny bo widac ze miasto masz gdzies. Dlatego Walbrzych tak wyglada przez takich jak ty, przeciwnych miastu. Mozesz nie lubiec PO i Szelemeja, ale miasto jest miastem a nie polityczna grupą.
~mieszkanka wcha 8-04-2016 21:48
Szkoły się zgłosiły? Pfff... Nauczyciele dostali polecenie służbowe !!! Ot zainteresowanie akcja!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Indywidualne komunie

Rzeźbiarska perełka

Minister w Wałbrzychu

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Przedszkola ruszą tylko częściowo