MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wspólna pasja

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 31 października 2019, 14:01
Aktualizacja: 14:02
Autor: PAW
Fot. KMP Wałbrzych
Na co dzień pełnią służbę w jednym patrolu, ale oprócz pracy łączy ich wspólna sportowa pasja – bieganie. Sierż. Daria Janczak i sierż. szt. Rafał Jankowskiego wzięli ostatnio udział w PKO Poznań Maraton. Oboje ukończyli bieg na morderczym dystansie 42 km i 195 m. Dla Darii oznaczało to zdobycie tytułu Korony Maratonów Polskich.

Maraton należy do najcięższych prób, z jakimi mierzą się biegacze. Wymaga systematycznych treningów, determinacji i siły charakteru. Aby ukończyć bieg na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów trzeba wykazać się kondycją, wytrzymałością ale przede wszystkim pokonać zmęczenie i własne słabości.

Na co dzień sierż. Daria Janczak i sierż. szt. Rafał Jankowski pełnią służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Razem dbają o bezpieczeństwo naszych obywateli. Oprócz policyjnego munduru łączy ich wspólna pasja, jaką jest bieganie.

Sierż. Daria Janczak, przebiegając metę PKO Poznań Maraton, zdobyła jednocześnie tytuł Korony Maratonów Polskich. Aby to osiągnąć, policjantka musiała w ciągu 24 miesięcy od pierwszego biegu ukończyć 5 maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski i Poznań Maraton. To bardzo duże wyzwanie dla osób, które pasję do biegania realizują w swoim wolnym czasie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Pobiegną tropem

Zagrają w FIFĘ

Walczą o swoje

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Zdziwiony6 1-11-2019 7:55
Co tak promujecie psów w sporcie A sukcesów w pracy cieniutko Chwalą się że jakiegoś cpuna złapią że mógł zrobić 1000 porcji Tylko porcja według policji to 0.1qr Pijani wpadają sami Jak nie ma donosów to i sukcesów nie ma
~Morro 1-11-2019 11:07
Pokaż swoje osiągnięcia ćpunku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dogadali się z Nadleśnictwem

Dobrzy w deblu

Szansa dla Kamili

Zainaugurowali pływanie

Dobry bieg i fatalne strzelanie