MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Wsparcie dla samorządów

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 16 listopada 2019, 6:31
Aktualizacja: Niedziela, 17 listopada 2019, 8:51
Autor: red
Fot. użyczone
Program pożyczek Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK” dla samorządów.

W siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” odbyło się spotkanie promujące program pożyczek dla jednostek samorządu terytorialnego, będący elementem polityki realizowanej przez Zarząd WSSE „INVEST-PARK”, w ramach przyjętego Planu Rozwoju Inwestycji. Przybyłych na spotkanie samorządowców przywitał Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK” - dr Piotr Sosiński, który przedstawił główne założenia programu pożyczkowego. Następnie szczegóły przedsięwzięcia omówili przedstawiciele departamentu finansów i kontroli WSSE „INVEST-PARK”, odpowiedzialnego za realizację programu.

Celem programu pożyczek dla jednostek samorządu terytorialnego jest między innymi eliminacja barier infrastrukturalnych, edukacyjnych i lokalizacyjnych występujących na obszarze zarządzanym przez WSSE „INVEST-PARK” oraz zintensyfikowanie działań związanych z rozwojem infrastruktury terenów przeznaczonych pod przemysł lub usługi na obszarze zarządzanym przez wałbrzyską strefę.

Według założeń, pożyczki mają przynieść korzyści jednostkom samorządu terytorialnego, ponieważ stanowić będą dodatkowy instrument finansowy umożliwiający realizowanie przez JST zadań infrastrukturalnych, co wpłynie na rozwój społeczno-gospodarczy obszaru, jego atrakcyjność oraz wartość ekonomiczną. Atrakcyjne oprocentowanie pożyczek, mniej dokuczliwa, w porównaniu do komercyjnych pożyczek, forma zabezpieczenia, brak prowizji i dodatkowych opłat manipulacyjnych a także minimum formalności - również ma zachęcić samorządowców do skorzystania z oferty WSSE „INVEST-PARK”.

Pracownicy WSSE „INVEST-PARK” wyjaśnili również, kto może ubiegać się o pożyczki z programu, na co mogą być przeznaczone pozyskane środki, jakim kryteriom oceny będą podlegały składane wnioski.

Po oficjalnej prezentacji programu pożyczek dla jednostek samorządu terytorialnego, samorządowcy zadawali pytania a w części nieoficjalnej mogli porozmawiać na interesujące ich szczegółowe zagadnienia dotyczące nowego projektu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy plac na Tunelowej

Inkubator do końca roku

Bieżnia jak się patrzy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~garnek zeptera 16-11-2019 14:18
Tylko żadnych kredytów na barierki ze stali nierdzewnej.
~Lesław 16-11-2019 17:15
Romana tam nie było? Jak to możliwe! Przecież on uwielbia pożyczki, kredyty i inne finansowe instrumenty, które mogą przyczyniać się do wzrostu zadłużenia miasta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spacery wstrzymane

Uratowali człowieka

Zmarł symbol Wałbrzycha

Wybudują mieszkania

Górnik gotowy