MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Wrześniowe propozycje Teatru Zdrojowego

Wiadomości: Szczawno - Zdrój
Czwartek, 8 września 2011, 6:19
Aktualizacja: 6:22
Autor: RED
Fot. użyczone
W pięknie odrestaurowanej sali Teatru Zdrojowego w Szczawnie – Zdroju odbędą się we wrześniu trzy ciekawe imprezy: koncert Aloszy Awdiejewa, przedstawienie teatralne w gwiazdorskiej obsadzie i 46 Festiwal Henryka Wieniawskiego.

W piątek, 16 września o godzinie 19:00 rozpocznie się koncert znakomitego interpretatora rosyjskich ballad i romansów, a także utworów o korzeniach cygańskich i żydowskich – ALOSZY AWDIEJEWA z zespołem.

Alosza Awdiejew od wielu lat umiejętnie łączy karierę estradową z karierą ... naukową. Jest pracownikiem naukowym (ma tytuł profesora) w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ w Krakowie.

Podczas koncertów towarzyszy mu zawsze dwójka muzyków: Kazimierz Adamczyk (gitara basowa) i Marek Piątek (gitara akustyczna).

Artysta tak mówi o sobie w wywiadach: „... z powołania jestem błaznem i uważam, że jest to bardzo ważna profesja... Rozśmieszyć człowieka, to znaczy przywrócić go do życia... Śmiech jest furtką, która otwiera najlepsze strony osobowości...Piosenki, które śpiewam mieszczą w sobie niejako trzy elementy: cygańskość, rosyjskość i swingowanie. Są bardzo rytmiczne, improwizacyjne... Próbuję nowej formuły z publicznością, usiłuję zawsze zniszczyć dystans miedzy artystą a widzami. Nie cierpię estradowych marionetek. Nie cierpię estradowej gumy do żucia...”

Z kolei w poniedziałek, 19 września o godzinie 17:30 zapraszamy na „komedię odchudzającą” autorstwa Jana Jakuba Należytego pt. „Dieta cud”. Na scenie zobaczymy tym razem cztery wybitne polskie aktorki: GRAŻYNĘ BARSZCZEWSKĄ, ADRIANNĘ BIEDRZYŃSKĄ, EWĘ DAŁKOWSKĄ i EWĘ KUKLIŃSKĄ.

Akcja sztuki dzieje się w ciągu dwóch ostatnich dni na planie reality show W domu Slim Brothera. Trzy finalistki walczą o wielką wygraną, która oprócz pokaźnej kwoty przynieść ma zwyciężczyni sławę, status gwiazdy i dostanie życie. Bohaterki: Pani Columbo, Pani Doktor i Lidka pod wodzą demonicznej instruktorki Ewy Fitness przygotowują się do finałowego odcinka „na żywo”. Podczas transmisji, telewidzowie za pośrednictwem smsów wybiorą „Miss Fitness”. Regulamin programu najwięcej szans daje uczestniczce, która straciła najwięcej kilogramów w myśl zasady „im mniej – tym lepiej”. Jesteśmy świadkami heroicznej walki każdej z nich o stratę choćby kilku gramów. Panie nie rezygnują też z nieuczciwych chwytów wobec konkurentek w myśl innej zasady: „cel uświęca środki”. Dopiero nieprzewidywalne zdarzenie na planie zmusza trzy zwaśnione strony do solidarnej walki o szczęśliwy finał.

Komedia „Dieta cud” to satyra na telewizyjne czasy, gdzie człowiek – najmniej ważny element wszechobecnego show staje się narzędziem świętej „oglądalności”, produktem wypełniającym czas między blokami reklamowymi.

Bilety na oba te artystyczne wydarzenia można kupić w biurze Teatru (w godz. 9-14) lub restauracji „Bohema” (w godz. 13-21).
Dodatkowe informacje i rezerwacja: tel. 74 840 24 45.
Ceny biletów:
Koncert Aloszy Awdiejewa – 50 zł.
„Dieta cud” – 80 zł.

Informacje i szczegółowy program 46 Festiwalu Henryka Wieniawskiego, który został zaplanowany na 23 – 25 września przekażemy Państwu w najbliższych dniach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Projekt warty polecenia

Oby pogoda dopisała

Nowość SILENTlive

Bezpieczeństwo w wakacje

Wraca stand–up

Kino pod chmurką

Popierają Dudę