Wałbrzych: Wrócili z medalami

Środa, 11 grudnia 2019, 9:41
Aktualizacja: 9:48
Dwa medale na prestiżowej Gali Karate Kokoro Cup w Warszawie dla UKKS OBI.

Kolejny wyjazdowy weekend zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha. Tym razem do Warszawy pojechało dwoje najbardziej utytułowanych zawodników tego klubu, aby podczas najbardziej prestiżowej imprezy karate, na którą przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z całego świata, powalczyć o medale.

W 12. Gali Kokoro Cup udział wzięli zawodnicy z Ukrainy, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Polski. Po raz pierwszy do udziału w Gali zaproszono Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców. 1 Kokoro Cup Junior rozegrany został w niedzielę 8 grudnia. Zawody dla tych grup wiekowych rozegrano w kategoriach wagowych, według przepisów światowej organizacji karate WKO. Polegało to na tym, że dozwolone były wszystkie techniki nożne na strefę jodan (głowę), tak jak w turniejach dla seniorów. Wszystkie zasady były zaciągnięte z przepisów dla Seniorów.

Oboje zawodnicy UKKS spisali się na tym turnieju znakomicie. Dominik Obuchowski zajął 1. miejsce w kategorii Junior (16 lat) open, bez ochraniaczy tułowia. Pomimo, że wszyscy jego przeciwnicy byli od niego dużo więksi i ciężsi, poradził sobie znakomicie i wszystkie swoje walki wygrał przed czasem zdobywając Ippon (punkt) za trafienia w głowę. Julia Obuchowska stanęła na 3. miejscu na podium w kategorii Młodzieżowców (12 lat), również open, ale w ochraniaczu tułowia. Niestety, nie udało jej się pokonać o 15 kg cięższej zawodniczki z Ostrołęki w drodze do finału.

Sensei Tomasz Obuchowski sędziował walki podczas zawodów na głównej macie wraz z Mistrzem Świata Open z 2007 roku Takayuki Tsukagoshi. Jako sekundant z zawodnikami wychodziła na tatami sempai Agnieszka Obuchowska. To był już ostatni turniej w tym roku dla zawodników UKKS OBI z Sobięcina, Teraz zaczynają się przygotowania do kolejnych Mistrzostw Polski i walki o Klasyfikację do Mistrzostw Europy.