Czytających: 4617

Szczawno Zdrój: Wrócili z medalami

Środa, 27 maja 2015, 10:59
Z medalami wracają uczniowie ze Szczawna Zdroju, którzy startowali na dolnośląskich imprezach lekkoatletycznych.

W Mityngu 70-lecia Zgorzelca pchnięcie kulą wygrała Paulina Chmielewska, a Oliwia Czaban była druga. Justyna Bryłka stanęła na drugim stopniu podium w skoku wzwyż.

Na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży srebrne medale zdobyli: Damian Dauksza (skok w dal) i Justyna Bryłka (skok wzwyż).

Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Bogatyni przyniosły następne dwa krążki: brązowy Oliwii Głód w biegu na 300 m ppł. i złoty Justyny Bryłki, która osiągnęła rekordowy wynik 166 cm i dzięki temu zakwalifikowała się już na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Łodzi. Martyna Paulińska była piąta w rzucie dyskiem.

Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików we Wrocławiu zaowocowały złotym medalem Oliwii Czaban w rzucie dyskiem, czwartym miejscem w biegu na 300 m ppł. i piątym w skoku w dal Damiana Daukszy. W biegu na 110 i 300 m ppł. Dominik Hajdasz był piąty.